date_range چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۳۹:۰۰ ب.ظ

در جمع خبرنگاران و قبل از عزیمت به بروکسل ظریف: شخصیت ترامپ به ما مربوط نیست/ آمریکا موظف به اجرای برجام

در جمع خبرنگاران و قبل از عزیمت به بروکسل ظریف: شخصیت ترامپ به ما مربوط نیست/ آمریکا موظف به اجرای برجام
منبع خبر: خبرگزاری فارس
دسته خبری: سیاست|دولت

وزیر خارجه ایران درخصوص کتاب منتشر شده درباره رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه شخصیت ترامپ به ما مربوط نیست، گفت: آنچه به ما مربوط است رفتار سیاست خارجی دولت آمریکاست و شخصیت ترامپ به خود مردم آمریکا مربوط است.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از سفر چند ساعته به مسکو و قبل از عزیمت به بروکسل در جمع خبرنگاران درباره مذاکراتش با لاوروف درباره برجام عنوان کرد: همه تاکید دارند ضروری است آمریکا به تعهداتش عمل کند، تعهدات چند جانبه است که آمریکا مثل بقیه اعضا برجام موظف است آنها را رعایت کند.

وزیر خارجه در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه آیا آمریکا قادر به خروج از برجام است؟ خاطرنشان کرد: از نظر بین المللی به نظر نمی رسد خروج از برجام توسط آمریکا از سوی بقیه اعضای جامعه بین المللی پذیرفته شده باشد. ولی مشاهده کردیم چند هفته گذشته آمریکا اقدام دیگری را صورت داد که کل دنیا آن را رد کرد و آن پذیرفتن بیت المقدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی بود، لذا نمی توان توقع اقدامات صرفا معقول را داشته باشیم. 

به گزارش فارس، وی درباره کتاب منتشر شده اخیر درباره ترامپ نیز گفت: شخصیت آقای ترامپ به ما مربوط نیست آنچه به ما مربوط است رفتار سیاست خارجی دولت آمریکاست. شخصیت آقای ترامپ به خود مردم آمریکا مربوط است. 

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها