date_range یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ access_time ۰۳:۰۴:۰۰ ب.ظ

حجت‌الاسلام میرباقری: تسلیم بودن در برابر ولی خدا در عاشورا ظهور کرد

حجت‌الاسلام میرباقری: تسلیم بودن در برابر ولی خدا در عاشورا ظهور کرد
منبع خبر: خبرگزاری فارس

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اصحاب این امام معصوم تربیت‌شده بودند و در واقعه عاشورا صفت تسلیم بودن در برابر ولی خداوند ظهور کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی میرباقری ظهر امروز در مراسم عزاداری حسینی که در دفتر رهبر معظم انقلاب برگزار شد، با اشاره به سرچشمه رحمت خداوند در دنیا اظهار کرد: براساس روایات تمام رحمت‌های خداوند در دنیا به ائمه معصومین(ع) برمی‌گردد، این رحمت‌ها به شکل‌های مختلف است.

وی ادامه داد: رحمت خداوند از بندگان قطع نمی‌شود و آن‌ها هیچ گاه از این رحمت بی نیاز نخواهند شد، انسان هر چه که بزرگ تر می‌شود، احتیاج او به خداوند بیشتر خواهد شد و او نباید ارتباط خودش را با خداوند قطع کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: همه رفتارهای انسان باید در مسیر رحمت الهی قرار بگیرد، در روایات قطع شدن رابطه انسان با رحمت الهی مذمت شده است، انسان با خداوند عهد کرده است که از امام حق جدا نشود.

میرباقری با اشاره به ضرورت رعایت صله رحم اظهار کرد: قطع صله رحم قطع کردن رابطه با خداوند است و چنین کاری در روایات به شدت مذمت شده است، انسان نباید رابطه اش را با ائمه معصومین(ع) قطع کند، محبت اهل‌بیت(ع) شعاعی از محبت خداوند است.

وی ادامه داد: ریشه شفاعت ائمه معصومین(ع) در رحمت خداوند است و اهل‌بیت(ع) برای هدایت مردم سختی‌های زیادی را تحمل کردند، راه نجات و طهارت انسان این است که به ائمه معصومین(ع) وصل شود، اهل‌بیت(ع) در کمک کردن به مردم هیچ توقعی از آن‌ها ندارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: همه عوالم در شهادت امام حسین(ع) گریه کردند، این نشانه وسعت شفاعت این امام معصوم است، برای اینکه ما نجات پیدا کنیم، امام معصوم در همه عوالم رنج کشیدند، شفاعت عام امام حسین(ع) در واقعه عاشورا ظهور کرد.

میرباقری با اشاره به شفاعت اهل‌بیت(ع) اظهار کرد: آن‌ها شفاعت می‌کنند و ائمه معصومین(ع) می‌خواهند که انسان‌ها تطهیر شوند، اگر انسان جان خودش را به امام معصوم بدهد، پاک می‌شود، اهل‌بیت(ع) احتیاجی به انسان‌ها ندارند و تنها به خاطر رحمت خداوند برای هدایت انسان‌ها تلاش می‌کنند.

وی ادامه داد: در روز قیامت که همه انسان‌ها از یکدیگر فرار می‌کنند، ائمه معصومین(ع) در آن روز افراد مختلف را شفاعت می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: واقعه عاشورا امتحان سختی بود،اما امام حسین(ع) در این امتحان استقامت کرد، اصحاب این امام معصوم تربیت شده بودند و در واقعه عاشورا صفت تسلیم بودن در برابر ولی خداوند ظهور کرد.

میرباقری با اشاره به وداع امام حسین(ع) در روز عاشورا اظهار کرد: این امام معصوم در زمان وداع، خانواده خود را دلداری داد، امام حسین(ع) از اهل‌بیت خود خواست که در زمان اسارت صبر داشته باشند تا دشمن نتواند سوء استفاده کند.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) شجاع‌ترین فرد در زمان خود بود و با حمله این امام معصوم به نیروهای دشمن، آن‌ها پراکنده می‌شدند، دشمنان توان جنگیدن تک به تک با امام حسین(ع) را نداشتند و آن‌ها به همین دلیل برای زمین گیر کردن امام حسین(ع) به طرف این امام معصوم تیر پرتاب می‌کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطرنشان کرد: رسول اکرم(ص) به امام حسین(ع) علاقه زیادی داشت، با این وجود دشمنان بدون توجه به جایگاه امام حسین(ع) این امام معصوم را در کربلا به شهادت رساندند. 

انتهای پیام/ن

نمایش موجودیت‌ها