date_range دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۱۱:۰۰ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

ابوترابی‌فرد در مراسم بزرگداشت سیدمهدی طباطبایی: مرحوم طباطبایی ظرفیت خود را به خدمت انسجام نیروهای سیاسی گرفت/پیام قرآن ایستادن در برابر عربده‌کشی ترامپ‌ها است

ابوترابی‌فرد در مراسم بزرگداشت سیدمهدی طباطبایی: مرحوم طباطبایی ظرفیت خود را به خدمت انسجام نیروهای سیاسی گرفت/پیام قرآن ایستادن در برابر عربده‌کشی ترامپ‌ها است
منبع خبر: خبرگزاری فارس

امام جمعه موقت تهران گفت: مرحوم طباطبایی از ظرفیت خود استفاده کرد تا راه را برای انسجام نیروهای سیاسی و وفادار به انقلاب فراهم کند. موضوعی که امروز نیازمند آن هستیم و توجه کافی به آن نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس حجّت‌الاسلام سیّد محمّدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقّت تهران شامگاه یکشنبه (30 اردیبهشت) در مراسم سومین روز درگذشت مرحوم حجّت‌الاسلام سیّد مهدی طباطبایی استاد اخلاق و عضو جامعه روحانیت مبارز اظهار داشت: کسی می‌تواند زمینه حرکت جامعه را فراهم کند که مردم در خصائص اخلاقی و رفتاری او، ارزش‌های والا را مشاهده کنند.

وی ادامه داد: فقیه در تراز قرآن، آن انسان عالم وارسته‌ای است که اخلاق و رفتار او، نماد تربیت دینی و آموزه‌های دینی باشد؛چنین فقیهی منذر است.

ابوترابی فرد با بیان اینکه شهید آیت‌الله سعیدی که این خطّه با نام الهام‌بخش او آشنا است، راه مبارزه را فراروی ما گشود، تصریح کرد: آیت‌الله سعیدی، شاگرد ممتاز مکتب شهید پرور امام و یک فقیه در تراز قرآن بود.

وی افزود: او در برابر قهر دشمن نگران نبود، زیر شکنجه مقاومت می‌کرد و به استقبال خطر می‌شتافت تا راه را برای رستگاری امت اسلامی باز کند.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان منذر، در تقوا و بی‌اعتنایی به دنیا و خدمت به مردم و گشودن از گره آنان شناخته می‌شود، تصریح کرد: عالم وارسته، مرحوم طباطبایی یک فقیه در تراز قرآن بود که برای جامعه بشری به عنوان یک عالم وارسته و مهذّب، نقش منذر را ایفا می‌کرد.

ابوترابی فرد ادامه داد: مرحوم طباطبایی در جنوب تهران در همان کلبه قدیمی قبل از انقلاب، در سنگر آیت‌الله سعیدی ایستاد و برای خدمت به مردم منطقه دولاب، ایفای وظیفه کرد.

وی خاطرنشان کرد: در سالهای اخیر، ریه‌های مرحوم طباطبایی آسیب دیده بود و تنفس برای ایشان سخت بود. آب و هوای این خطّه، بر ناراحتی او می‌افزود.

وی ادامه داد: دوستان مرحوم طباطبایی در نقاط خوش آب و هوای تهران، به ایشان منزل پیشنهاد کردند اما نپذیرفت. فرمود با سینه پر درد و ملتهب، می‌خواهم در کنار همسنگران دیروز و امروزم زندگی کنم و در کنار مردم باشم.

ابوترابی فرد با بیان اینکه خانه مرحوم طباطبایی پناه نیازمندان، فقرا و ملجاء مردم و پاسخ به نیازهای جامعه بود تصریح کرد: این از علائم روشن یک عالم دینی است.

وی افزود: اینکه روحانیت شیعه نقش زعامت جامعه مسلمانان را عهده‌دار است، به دلیل این پیوند با جامعه بشری است.

امام‌جمعه موقت تهران، یکی از ویژگی‌های برجسته عالمان دین را در کنار مردم بودن دانست و اظهار داشت: امروز یک روحانی عالم شیعی، عرصه را برای قدرت‌های استکباری تنگ کرده است.

وی افزود: رهبر معظّم انقلاب در منزلی حقیر در جنوب تهران با زندگی ساده خویش، نبض جهان اسلام را در دست دارد. اگر می‌بینید ملت‌های فلسطین، یمن، سوریه و سایر نقاط، با اشاره رهبر انقلاب قدم بر می‌دارند به دلیل پیوندی است که ایشان با تار و پود جامعه بشری دارد.

ابوترابی فرد با اشاره به پیروی مرحوم طباطبایی از رهبر معظّم انقلاب اظهار داشت: آن عالم وارسته، از ظرفیت خود استفاده کرد تا راه را برای انسجام نیروهای سیاسی و وفادار به انقلاب فراهم کند. موضوعی که امروز نیازمند آن هستیم و توجه کافی به آن نمی‌شود.

وی ادامه داد: پیام قرآن، ایستادن در برابر عربده‌کشی ترامپ‌ها و نفوذ ناپذیری است. شهید آیت‌الله سعیدی، نفوذناپذیری خود را با شهادتش تفسیر کرد.

امام‌جمعه موقت تهران اظهار داشت: راهبرد کلیدی سیّد آزادگان مرحوم ابوترابی فرد برای اسرا و نیروهای خستگی‌ناپذیر این بود که به گونه‌ای قدم بردارید که یک نفر از ما جا نماند.

ابوترابی فرد با بیان اینکه سیّدمهدی طباطبایی تلاش می‌کرد تا کسی جا نماند تصریح کرد: ما باید با هم باشیم، دست هم را بگیریم و این پیام آیه «رحماء بینهم» است.

وی با بیان اینکه اقتدار امت اسلامی در وحدت ملت ایران است تصریح کرد: مرحوم طباطبایی در این راه گام برداشت ‌و خدا پاداش او را در روز اول ماه مبارک رمضان به زیبایی داد.

ابوترابی فرد همچنین یاد همسر گرانقدر مرحوم طباطبایی را گرامی داشت.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها