date_range دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۴۷:۰۰ ب.ظ

«ظریف» وارد «دوشنبه» شد

«ظریف» وارد «دوشنبه» شد
منبع خبر: خبرگزاری فارس

وزیر امور خارجه ایران دقایقی پیش به منظور شرکت در بیست و سومین نشست شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی «اکو» وارد «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه ، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران دقایقی پیش در راس یک هیات سیاسی و اقتصادی به منظور شرکت در بیست و سومین نشست شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی وارد پایتخت تاجیکستان شد.

نشست شورای وزیران امور خارجه کشور های عضو اکو قرار است فردا، 17 آوریل، به میزبانی تاجیکستان در شهر دوشنبه پایتخت این کشور  آغاز به کار کند.

در این نشست وضعیت اجرای پروژه و برنامه ها، همکاری‌های دبیرخانه این سازمان با سازمان‌های بین المللی، فعالیت مؤسسه و نهادهای تخصصی، تصویب برنامه جدید در زمینه کمک به افغانستان و سایر مسائل مربوط به این سازمان مورد بررسی قرار میگیرند.

قبل از نشست شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی، ملاقات مقامات ارشد کشورهای عضو این سازمان در «دوشنبه» برگزار می‌شود.

بنابه انتظارات، ظریف در جریان این سفر همچنین با مقامات بلند پایه تاجیکستان دیدار و در خصوص گسترش همکاری های دوجانبه گفت و گو خواهد کرد.

وزیر خارجه ایران بار آخر در ماه نوامبر سال 2017 میلادی برای شرکت در مراسم افتتاحیه بنای جدید سفارتخانه «تهران» وارد دوشنبه و با مقامات بلند پایه تاجیک از جمله «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان ملاقات کرده بود.

همچنین در چارچوب این نشست در «باغ ارم» شهر دوشنبه روزهای 16 الی 17 آوریل نمایشگاه صنایع دستی کشورهای عضو این سازمان راه اندازی می‌شود.

سازمان همکاری اقتصادی یک سازمان اقتصادی منطقه‌ای است که 3 کشور ایران، پاکستان  و ترکیه در سال 1964 نخستین بار این سازمان را پایه‌ریزی کردند.

پس از فروپاشی شوروی، کشورهای افغانستان، ازبکستان، آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان، قرقیزستان و تاجیکستان نیز به این سازمان پیوستند.

انتهای پیام/ح

نمایش موجودیت‌ها