date_range سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۲۶:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

باید روی تیم در ماده خفیف کار کنیم ماکسیموویچ: برای ما مهم است در مسابقات جهانی راهی فینال شویم/ سالن تیراندازی ایران یکی از بی‌نظیرها در دنیاست

باید روی تیم در ماده خفیف کار کنیم ماکسیموویچ: برای ما مهم است در مسابقات جهانی راهی فینال شویم/ سالن تیراندازی ایران یکی از بی‌نظیرها در دنیاست
منبع خبر: خبرگزاری فارس
دسته خبری: ورزش|تیراندازی

گزینه صربستانی تیم ملی تفنگ ایران اعتقاد دارد در حال حاضر هدف در مسابقات جهانی کسب مدال نیست.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، گوران ماکسیموویچ گزینه سرمربی تیم ملی تفنگ ایران درباره شرایط تیم ملی ایران برای حضور در رقابت‌های کاپ جهانی اظهار داشت: با توجه به اینکه ورزشکاران تفنگ بادی از قبل تمرین داشتند، آماده هستند و در شرایط آمادگی خوبی به سر می‌برند، اگر بخواهم درباره خفیف صحبت کنم، تا امروز مسابقات کمتری برگزار شده و باید روی این تیم کار کنیم، البته زمان داریم تا بازی‌های آسیایی جاکارتا تیم را آماده کنیم، قرار است تیم ملی به کره برود تا عملکرد ورزشکاران را زیرنظر بگیریم و تیم را آماده کنیم. 

وی در خصوص آمادگی زنان و مردان به طور مجزا گفت: شرایط تیم‌ها یکسان است، خانم‌ها در شرایط خوبی قرار دارند، به عنوان مثال؛‌در ماده خفیف، جان‌بزرگ خوب کار کرده، اما ورزشکاران در این ماده در ابتدای راه هستند،‌ مردان هم همینطور، ما نوجوانان و جوانان خوبی داریم که در مسابقات اخیر رکوردهای خوبی کسب کرده‌اند. 

ماکسیموویچ در ادامه درباره مسابقات کاپ جهانی و بازی‌های آسیایی و اینکه آیا برای المپیک  ۲۰۲۰ شاهد حضور ورزشکاران جدید خواهیم بود، عنوان کرد: مسابقات کوتاه‌مدت ما جام جهانی و مسابقات مونیخ آلمان است، هدف ما بازی‌های آسیایی است، با توجه به ورزشکارانی که داریم می‌توانیم از پتانسیل‌هایی که هستند از استعدادهای خوبی که داریم برای المپیک استفاده کنیم. 

سرمربی تیم ملی تفنگ ایران در پاسخ به این سؤال که آیا قرارداد شما به فدراسیون تیراندازی قطعی است، گفت: نمی‌دانم، اما امیدوارم. فردا همه چیز مشخص می‌شود. 

وی همچنین درباره تمرینات الهه احمدی که جدا برگزار می‌شود، عنوان کرد: برنامه‌ریزی ما این است که صبح تمرینات تفنگ بادی و بعدازظهر تمرینات خفیف برگزار شود، احمدی بعدازظهر کار دارد، به همین دلیل تمرینات صبح او خفیف برگزار می‌شود، ما به این ورزشکار نیاز داریم تا در مسابقات جهانی در هر دو ماده رقابت کند. 

این مربی صربستانی درباره کسب مدال در مسابقات جهانی کره جنوبی یادآور شد: تیم خوبی داریم، اما الان هدف اصلی، کسب مدال نیست، مهم این است که سطح ورزشکاران را ببینیم و مقایسه کنیم، هدف‌هایی برای کسب مدال داریم، اما برای ما مهم است که ورزشکاران راهی فینال شوند، آنها هفت هشت ماه مسابقه نداشتند و فقط تمرین کردند. 

ماکسیموویچ درباره اینکه آیا فشنگ و ساچمه به اندازه کافی هست، گفت: امکانات و تجهیزات خوب است، ایران سالن فینال خوبی دارد که در دنیا یکی از بی‌نظیرهاست که خیلی از کشورها ندارند، سلاح‌هایی که بچه‌ها استفاده می‌کنند خوب است و این موضوع به ورزشکاران کمک می‌کند آنها در سطح بین‌المللی باشند،‌ در خصوص ساچمه و فشنگ ما باید همه چیز را تست کنیم تا مشکل حل شود، یک ورزشکار برای اینکه در سطح دنیا آماده شود، به ۱۵ تا ۲۰ هزار تیر نیاز دارد، تمرینات تیم ایران در شرایط آرامی پیگیری می‌شود تا برای بازی‌های آسیایی آماده شوند. 

انتهای پیام/س

نمایش موجودیت‌ها