date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۴۷:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

اظهارنظر عجیب عضو مجلس ایالتی آمریکا: «ژنتیک» سیاه‌پوستان عامل استفاده آنها از مواد مخدر است

اظهارنظر عجیب عضو مجلس ایالتی آمریکا: «ژنتیک» سیاه‌پوستان عامل استفاده آنها از مواد مخدر است
منبع خبر: خبرگزاری فارس

«استیو آلفرد» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان در ایالت کانزاس گفت که سیاه‌پوستان آمریکایی به دلیل «ژنتیک و ترکیب شخصیتی» شان، از مواد مخدر استفاده می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس ، در حالی که واکنش‌های بین‌المللی به اظهارات نژادپرستانه رئیس‌جمهور آمریکا علیه کشورهای آفریقایی ادامه دارد، یک عضو مجلس ایالتی کانزاس «ژنتیک» سیاه‌پوستان آمریکایی را عامل استفاده آنها از مواد مخدر خوانده است.

قانونگذار ایالتی 75 ساله آمریکایی که از مخالفان قانونی کردن استفاده از ماری جوانا در ایالت کانزاس بوده است، اخیرا در استدلالی برای مخالفت خود با این اقدام، اظهاراتی نژادپرستانه علیه سیاه پوستان آمریکایی مطرح کرده است.

به گزارش سی‌ان‌ان، «استیو آلفرد» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان کانزاس روز شنبه در یک نشست گفت: «از گفتن این موضوع نفرت دارم ولی یکی از دلایلی(مخالفتم با قانونی کردن ماری جوانا) این بود که اساسا استفاده کنندگان از آن، آمریکایی‌های آفریقایی تبار بودند و آنها به دلیل ژنتیک و ترکیب شخصیت و طبیعتشان به (استفاده از) مواد به طرزی بد پاسخ می‌دادند».

به دنبال ایجاد جنجال‌ها بر سر اظهارات نژادپرستانه این قانونگذار ایالتی آمریکا، او در بیانیه‌ای کتبی از اظهاراتش عذرخواهی کرده است.

در بیانیه او آمده است: «من در نشستی در کانزاس اظهاراتی را درباره مخالفتم با قانونی شدن ماری جوانا مطرح کردم. من درباره یکی از دلایل اولیه پشت سر مجرمانه شدن استفاده از مواد مخدر در دهه 1930 که بطور تاثیرات منفی روی جامعه و  به طور خاص روی آمریکایی‌های آفریقایی تبار گذاشت، صحبت کردم. من اشتباه کردم و از اظهاراتم پشیمانم و خالصانه از همه کسانی که به آنها آسیب زدم، عذرخواهی می‌کنم».

وی همچنین از ریاست کمیته کودکان و افراد بزرگسال در مجلس ایالتی کانزاس استعفا داد اما مشخص نیست که این اقدام ربطی به اظهارات جنجالی اخیر او داشته باشد.

انتهای پیام/م

عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

نمایش موجودیت‌ها