date_range شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۴۹:۲۸ ق.ظ

توقف نام‌نویسی دور جدید سفر عتبات

توقف نام‌نویسی دور جدید سفر عتبات
منبع خبر: خبرگزاری بسیج
دسته خبری: جامعه|آیین

با وجود تکمیل شدن ظرفیت کاروان‌های عتبات در آبان‌ماه، نام‌نویسی دور جدید سفر به عتبات متوقف شده است و امکان ثبت‌نام از متقاضیان سفر به عتبات وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، اعزام زائران حسینی در قالب کاروان‌های زیارتی حج و زیارت به عتبات حدود یک هفته پس از اربعین حسینی آغاز و با توجه به زمان‌بندی اعلام شده، ظرفیت تمامی کاروان‌ها به عتبات تا پایان آبان‌ماه هفته گذشته تکمیل شد.

 

توقف نام‌نویسی دور جدید سفر عتبات

 

با توجه به اینکه آغاز دور جدید سفر به عتبات از ۳۰ آبان‌ماه تا ۱۵ آذرماه صورت می‌گیرد، بنابراین نام‌نویسی از متقاضیان این سفر باید زودتر انجام شود. بر همین اساس، پنج‌شنبه ۲۴ آبان‌ماه سایت سازمان حج و زیارت برای نام‌نویسی زائران حسینی در قالب کاروان ‌ها باز شد اما پس از مدت کوتاهی این سایت بسته و امکان نام‌نویسی برای زائران عتبات تا اطلاع ثانوی وجود ندارد.

 

توقف نام‌نویسی دور جدید سفر عتبات

 

برخی از دفاتر حج و زیارت، علت متوقف شدن نام‌نویسی در کاروان‌های عتبات در دور جدید را عدم اختصاص ارز در سامانه نیما و مشکلات صدور ویزا در روزهای گذشته اعلام کرده‌اند.

هزینه سفر به عتبات در ماه‌های اخیر به صورت هوایی از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و به صورت زمینی یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

نمایش موجودیت‌ها