date_range جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۰۲:۲۶ ب.ظ

کلاس اولی‌ها امروز به مدرسه می‌روند + توصیه‌های آموزش و پرورش به مدارس

کلاس اولی‌ها امروز به مدرسه می‌روند + توصیه‌های آموزش و پرورش به مدارس
منبع خبر: خبرگزاری بسیج
دسته خبری: جامعه|تحصیل

دانش‌آموزان کلاس اولی، شنبه 31 شهریور با رفتن به مدرسه سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند و سایر دانش‌آموزان هم اول مهر عازم مدارس می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، بیش از یک میلیون و 200 هزار دانش‌آموز کلاس اولی شنبه 31 شهریور راهی مدارس می‌شوند تا با نخستین تجربه حضور خود در کلاس‌های درس، خبر از آغاز سال تحصیلی 97-98 دهند.

طبق سنت دیرینه، دانش‌آموزان کلاس اولی هر سال یک روز قبل از اول مهر یعنی در تاریخ 31 شهریور به مدرسه می‌روند تا با برگزاری جشن شکوفه‌ها به استقبال 12 سال درس و مدرسه بروند.

بیشتر بخوانید

سایر دانش‌آموزان نیز یکشنبه اول مهر سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند.

  طبق اعلام رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌ و پرورش، مراسم رسمی آغاز سال تحصیلی جدید در ‌شنبه 31 شهریور برای نوآموزان پیش دبستانی و دانش‌آموزان کلاس اول همزمان با سالروز شهادت امام سجاد (ع) در سراسر کشور برگزار می‌شود و  براساس توصیه ما مدیران مدارس موظفند با توجه به تقارن ایام سوگواری، ضمن رعایت شعائر مذهبی و حفظ حرمت ایام محرم، از به کار بردن واژه جشن خودداری کرده و نیز مدت زمان اجرای مراسم کمتر از یک ساعت باشد تا نونهالان و خانواده آنها خسته نشوند. هدف از اجرای این برنامه رسمیت بخشیدن به سال تحصیلی جدید، آشنایی نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان کلاس اول با دبستان و نیز حفظ، تکریم و عزت بخشی به «مدرسه حسینی» و «مکتب حسینی» است. 

نمایش موجودیت‌ها