date_range دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۰۱:۱۱:۰۰ ب.ظ

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب‌الزمان (عج): 90 درصد جاده‌های مسدود الیگودرز توسط سپاه اصفهان بازگشایی شد

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب‌الزمان (عج): 90 درصد جاده‌های مسدود الیگودرز توسط سپاه اصفهان بازگشایی شد
منبع خبر: خبرگزاری بسیج

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب‌الزمان (عج) اصفهان گفت: بازگشایی 90 درصد جاده‌های مسدود الیگودرز بازگشایی شده و نیروها با تمام توان به ادامه کار مشغول هستند.

سرهنگ سیدحسین انوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار بسیج دراصفهان، با اشاره به خدمات نیرو‌های جهادی در الیگودرز، اظهار داشت: با توجه به سیل اخیر در استان لرستان، سپاه صاحب‌الزمان (عج) از چهاردهم فروردین معین شهرستان الیگودرز شد.

وی افزود: این ماموریت در راستای خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان انجام شد و اکیپی از قرارگاه پیشرفت و آبادانی صاحب‌الزمان (عج) در الیگودرز مستقر شد و در برآورد اولیه از مجموع ۴۶۰ روستای الیگودرز، ۲۹۰ روستا خسارت‌هایی ناشی از سیل دیده است.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب‌الزمان (عج) با بیان اینکه بین ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ خانوار در این سیل آسیب دیدند، گفت: ۱۰۱ واحد مسکونی به صورت ۱۰۰ درصد تخریب و ۶۰۰ واحد هم بین ۳۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیدند.

وی تصریح کرد: از دیگر آسیب‌های ناشی از سیل می‌توان به از بین رفتن ۵۰ دهانه پل، تخریب ۶۰ کیلومتر راه روستایی و مسدود شدن راه ۱۳۷ روستا اشاره کرد.

سرهنگ انوری ادامه داد: مرحله اول کمک‌های نیرو‌های جدید سپاه ارسال و توزیع مواد غذایی، مواد بهداشتی، پتو و تشک به روستا‌هایی که امکان ورود به آن‌ها وجود داشت و همینطور با استفاده از بالگرد هوانیروز و هلال احمر ارسال مواد مورد نیاز روستا‌های صعب‌العبور انجام شد.

وی با اشاره به کمک‌های بسیار خوب مردم استان اصفهان، اظهار داشت: ۲ هزار پک کامل مواد غذایی، ۴ هزار تخته پتو، ۱۵۰۰ تشک در مرحله اول بین روستائیان سیل‌زده توزیع شد.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب‌الزمان (عج) افزود: در مرحله دوم عملیات امدادرسانی، بازگشایی جاده‌های مواصلاتی منطقه را به دست گرفتیم و با تجمیع دستگاه‌های سپاه صاحب‌الزمان در الیگودرز و استفاده از توان خود شهرستان و توان اداره راه یزد و همدان عملیات را آغاز کردیم.

وی خاطرنشان کرد: عملیات بازگشایی حدود ۹۰ روستای الیگودرز تا دیروز انجام شده و بیش از ۱۵۰ کیلومتر راه مسدود نیز بازگشایی شده است و در حال حاضر نیرو‌ها هنوز در منطقه حضور دارند.

سرهنگ انوری با بیان اینکه یک اکیپ پزشکی با بالگرد به مناطق مسدود سیل‌زده اعزام شده‌اند، گفت: این تیم در روستا‌های صعب‌العبور الیگودرز برای خدمت‌رسانی به مردم مستقر هستند.

وی ادامه داد: تقریبا ۱۰ تا ۱۵ درصد از بازگشایی راه‌های روستایی الیگودرز باقی مانده که نیرو‌ها با تمام توان خود در حال فعالیت هستند و بعد از بازگشایی به بنیاد مسکن داده می‌شود تا پس از ارزیابی و تامین اعتبار، آمادگی همکاری در ساخت و ساز منازل مسکونی با حضور نیرو‌های جهادی را داریم.
نمایش موجودیت‌ها