date_range جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۵۹:۰۰ ب.ظ

مردان کومیته تیمی در آستانه تاریخ‌سازی/هروی و شاگردانش در یک قدمی طلای جهان

مردان کومیته تیمی در آستانه تاریخ‌سازی/هروی و شاگردانش در یک قدمی طلای جهان
منبع خبر: وانا
دسته خبری: ورزش|کاراته

کومیته تیمی مردان کشورمان در چهارمین مبارزه خود موفق به شکست تیم ایتالیا شدند و برای سومین بار در تاریخ کاراته ایران راهی فینال مسابقات جهانی شدند.

به گزارش وانانیوز، 
امروز (جمعه ۱۸ آبان ماه) و در چهارمین روز از بیست و چهارمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی جهان در اسپانیا که با حضور ۱۱۱۷ کاراته کا از ۱۴۰ کشور پیگیری می‌شود کومیته تیمی مردان کشورمان در نخستین گام با قرعه استراحت روبرو بود. مردان کشورمان در نخستین رقابت به مصاف تیم ارمنستان رفتند و این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر به سود کاراته‌کا‌های کشورمان به پایان رسید.

در این دیدار صالح اباذری با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت. علی اصغر آسیابری نیز با نتیجه ۸ بر صفر مقابل حریف خود به پیروزی دست یافت. مهدی خدابخشی نیز با نتیجه ۹ بر ۳ به کار خود پایان داد. تیم ملی کومیته تیمی مردان کشورمان در دومین دیدار خود به مصاف سنگال رفت و این دیدار نیز با نتیجه ۳ بر یک به سود شاگردان هروی به پایان رسید.

در این دیدار صالح اباذری با نتیجه ۳ بر یک بازی را واگذار کرد، ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی کشورمان نیز با قانون سنشو برنده شد. (۲ بر ۲)، مهدی خدابخشی دیگر ملی پوش کشورمان نیز با نتیجه ۴ بر یک حریف سنگالی خود را از پیش رو برداشت. سجاد گنج زاده نیز موفق شد با نتیجه ۵ بر صفر به برتری برسد. ملی پوشان کومیته تیمی کشورمان در سومین دیدار به مصاف اردن رفتند. این رقابت نیز با نتیجه ۳ بر یک به سود کومیته تیمی مردان کشورمان به پایان رسید.

در این دیدار مهدی خدابخشی با نتیجه ۴ بر ۳ حریف خود را شکست داد، صالح اباذری با قانوان سنشو برنده شد (۳ بر ۳)، بهمن عسگری نیز با نتیجه ۱۰ بر ۳ حریف اردنی را شکست داد و سجاد گنج زاده با نتیجه ۸ بر صفر برنده شد و حریف اردنی هانسوکو شد. با این حساب مردان کومیته تیمی کشورمان راهی نیمه نهایی شدند.

در نیمه نهایی هم شاگردان هروی تیم ایتالیا را شکست داند و به فینال بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان راه یافتند. در این دیدار بهمن عسگری ۳ بر یک برنده از تاتامی خارج شد، علی اصغرآسیابری نیز ۴ بر یک به برتری دست یافت و سجاد گنج زاده با شکست حریف ایتالیایی خود باعث راه یابی کاراته مردان به فینال مسابقات جهانی شد.

شاگردان شهرام هروی سال ۲۱۰۴ در مسابقات جهانی آلمان و سال ۲۰۱۶ در مسابقات جهانی اتریش عنوان قهرمانی در بخش کومیته تیمی را از آن خود کردند و این برای سومین بار است که هروی و شاگردانش راهی فینال مسابقات جهانی شده‌اند و در آستانه تاریخ سازی در کاراته ایران هستند.

روز گذشته (پنج شنبه) در سومین روز از مسابقات جهانی کاراته، در بخش رقابت‌های کومیته تیمی، بانوان ایران در نخستین رقابت به مصاف سنگال رفتند و دور اول این رقابت با نتیجه ۲ بر صفر به سود نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

در این رقابت‌ها پگاه زنگنه ۲ بر صفر پیروز میدان شد، رزیتا علیپور به تساوی صفر بر صفر رسید و حمیده عباسعلی ۲ بر صفر از تاتامی خارج شد. کومیته تیمی بانوان امروز (جمعه) با تیم هلند دیدار خواهد کرد.

انتهای پیام/ا
نمایش موجودیت‌ها