date_range پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۴۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

تمرینا ویژه برانکو برای شماره 10 ناآماده پرسپولیس

تمرینا ویژه برانکو برای شماره 10 ناآماده پرسپولیس
منبع خبر: وانا
دسته خبری: ورزش|فوتبال

مهدی شریفی مهاجم پرسپولیس که از نیم‌فصل دوم به ترکیب پرسپولیس اضافه می‌شود از شرایط آرمانی دور شده و برانکو برای او تمرینات خاصی در نظر گرفته است.

به گزارش وانانیوز، 

مهاجمی که از ابتدای فصل در پرسپولیس مشغول تمرین است و سرخپوشان به درخشش او بعد از باز شدن پنجره‌های نقل‌وانتقالات امید بسته‌اند، در تمرینات و بازی‌های دوستانه آنقدر ناآماده نشان داده که بعید به‌نظر می‌رسد انتظارات هواداران را در این تیم برآورده کند. مهدی شریفی، مهاجمی که 4سال قبل در اوج آمادگی بود و حتی تا آستانه حضور در جام‌جهانی برزیل هم پیش رفت، حالا شرایطی دارد که احتمالا بعد از باز شدن پنجره نقل‌وانتقالات هم جایی در ترکیب پرسپولیس پیدا نخواهد کرد.

شریفی به‌عنوان پدیده باشگاه سپاهان، بعد از مدتی درخشش در این تیم و سپری کردن خدمت سربازی در تراکتورسازی، خردادماه امسال پس از توافقی دوساله به پرسپولیس پیوست تا بتواند دوران جدیدی را آغاز کند و با درخشش در خط حمله پرسپولیس به روزهای اوج گذشته‌اش برگردد. او در شرایطی به پرسپولیس پیوست که با توجه به محرومیت سرخپوشان از نقل‌وانتقالات تا نیم‌فصل نمی‌توانست این تیم را همراهی کند.  این مهاجم که در بدو ورودش به پرسپولیس شماره10 این تیم را هم تحویل گرفته، برخلاف سروش رفیعی و ترابی و... که نیم‌فصل اول را در باشگاه‌های دیگری سپری می‌کنند ترجیح داد در هیچ تیمی بازی نکند و تا پایان نیم‌فصل فقط در پرسپولیس به تمرین بپردازد. به‌نظر می‌رسید او در نیم‌فصل دوم بتواند مهره‌ای قابل اتکا برای برانکو باشد ولی تا این مقطع در بازی‌های دوستانه نشان داده که خیلی از دوران اوج خود فاصله گرفته است.

پرسپولیس پیش از شروع لیگ در اردوی آماده‌سازی کرواسی و بعدها هم در خلال بازی‌های لیگ جمعا 10بازی دوستانه برگزار کرده است. سرخپوشان طی این مدت مقابل پرسپولیس قائمشهر، لوتومرا اسلوونی، اینترزاپریچ و آلومینیچ و لوکوموتیو زاگرب کرواسی، گل‌گهر سیرجان، شهرداری ماهشهر، شهاب تهران، دُرّه و در نهایت در برابر منصور ساوه به میدان رفتند. در این 10بازی دوستانه، پرسپولیس در مجموع توانست 32گل به ثمر برساند که در این بین منشا با 8گل زده و علیپور با 5گل بیشترین گل را در بازی‌های دوستانه زده‌اند. بعد از این 2نفر که مهاجمان اصلی تیم هم هستند، نعمتی با 4گل و عالیشاه و رسن با 3گل در جایگاه بعدی قرار دارند.

نکته جالب اینجاست که مهدی شریفی در 10بازی دوستانه تنها یک گل زده و حتی بازیکنانی مانند بهاروند و محمدامین اسدی هم با 2گل زده آمار بهتری نسبت به این بازیکن دارند. باید دید شریفی با نزدیک شدن به نیم‌فصل و به اوج رسیدن منشا و علیپور و البته اضافه شدن بازیکنانی مانند ترابی و سروش رفیعی چطور می‌خواهد خودش را در پرسپولیس ثابت کند.  از زمان حضور شریفی در پرسپولیس مشخص بود که او برخلاف سایر بازیکنان اصلا روی فرم نیست و اضافه‌وزن زیادی دارد. به همین دلیل برانکو تمرینات بسیار سنگینی برای این بازیکن درنظر گرفت اما او همچنان از روزهای اوج خود به دور است. البته برانکو همچنان امیدوار است که بتواند این بازیکن را احیا کند و باید دید شریفی به این اعتماد پاسخ مثبت خواهد داد یا نه. در نیم‌فصل دوم و بعد از اضافه شدن نفرات جدید به ترکیب سرخپوشان، ترافیک سنگینی در خط حمله به‌وجود می‌آید که شریفی برای عبور از این ترافیک به فرم بهتر و بدن آماده‌تری نیاز دارد.

 
نمایش موجودیت‌ها