date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۲۰:۰۰ ب.ظ

جام جهانی 2018- روسیه انتقاد انگلیسی‌ها از داوری بازی انگلیس و کرواسی

جام جهانی 2018- روسیه انتقاد انگلیسی‌ها از داوری بازی انگلیس و کرواسی
منبع خبر: وانا
دسته خبری: ورزش|فوتبال

پس از رقابت تیم‌های کرواسی و انگلیس در مرحله نیمه‌نهایی که با پیروزی کرواسی به پایان رسید، درخصوص داروری این دیدار اعتراضاتی مطرح شد.

به گزارش وانانیوز، 
پس از رقابت تیم‌های کرواسی و انگلیس در مرحله نیمه نهایی که با پیروزی کرواسی به پایان رسید، در خصوص داروری این دیدار اعتراضاتی مطرح شد.

پیش از این جونیت چاکر داور اهل ترکیه در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۳ در دیدار دو تیم منچستریونایتد و رئال مادرید با اخراج نانی بازیکن تیم منچستریونایتد خشم سر الکس فرگوسن را برانگیخت. وی معتقد بود که این بازیکن پرتغالی با بالا آوردن بیش از حد پا به آلوارو آربلوآ ضربه زده است.

اما در دیدار دیشب در شرایطی تقریبا مشابه این داور ترک هیچ خطایی نگرفته و گل تیم کرواسی را پذیرفت.

در صحنه گل نخست تیم کرواسی هنگامی که توپ ارسالی به دروازه انگلیس وارد محوطه جریمه شد، کیل واکر مدافع این تیم برای دفع توپ با ضربه سر به سمت توپ خیز برداشت و این در حالی بود که در سمت دیگر پریسیچ از تیم کرواسی نیز برای اثر گذاشتن بر روی توپ به سمت آن حرکت کرده بود. پریسیچ موفق شد با بالا بردن پای و ضربه پای چپ خود توپ را به دروازه جوردن پیکفورد برساند. این حرکت که از نظر هواداران و کادر فنی انگلیس خطا به حساب می‌آمد، توسط چاکر داور میدان بدون ایراد بود و گل صحیح اعلام شد.

هواداران انگلیس معتقدند در هرکدام از صحنه‌ها که یکی از بازیکنان کرواسی بر زمین می‌افتادند، داور به نفع این تیم اعلام ضربه آزاد می‌کرد.

چیزی که از چاکر انتظار می‌رفت، رعایت نظم و قانون بود که گویا به اعتقاد انگلیسی‌ها در زمین خبری از تساوی در این نظم و قانون نبود.

تیم انگلیس خاطره خوبی از قضاوت چاکر ندارد. این داور ترک بود که جرارد را برای نخستین بار در انتخابی جام جهانی از زمین اخراج کرد. در مرحله انتخابی جام ۲۰۱۲ استیون جرارد با دریافت کارت زرد دوم که سختگیرانه خوانده شد، از زمین مسابقه اخراج شد.

جای شکی نیست که آن‌ها از قضاوت داور خشمگین هستند، اما تیم انگلیس تنها می‌تواند خود را سرزنش کند که اجازه داد نیمه دوم بازی از کنترلشان خارج شود.
انتهای پیام/
 
نمایش موجودیت‌ها