date_range پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۱۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

نماینده هرمزگان در مجلس: نیازمند بازتعریف و تجدیدنظر در روش‌های مقابله با مواد مخدر هستیم

نماینده هرمزگان در مجلس: نیازمند بازتعریف و تجدیدنظر در روش‌های مقابله با مواد مخدر هستیم
منبع خبر: وانا
دسته خبری: سیاست|مجلس

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از چندین دهه مقابله با مواد مخدر باید از خود بپرسیم که تا چه اندازه در راه ریشه‌کنی این پدیده شوم موفق بوده‌ایم، گفت: نیازمند بازتعریف و تجدیدنظر اساسی در روش‌های مقابله‌ای با مواد مخدر هستیم.

به گزارش وانانیوز، 
حسین هاشمی تختی در نشست هم‌اندیشی فرمانداران، روسای دادگستری، دادستان‌ها، فرماندهان انتظامی و مرزبانی سراسر استان هرمزگان که با حضور معاون دادستان کل کشور و معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، با بیان اینکه هماهنگی و سازوکار مناسبی برای مقابله با مواد مخدر و سایر حوزه‌های قاچاق در استان شکل گرفته است، اظهار کرد: در این‌گونه نشست‌ها باید به‌طور همه‌جانبه و طی فرآیندی مبتنی بر گزارش‌های تحلیلی امور مورد بررسی قرار گیرد و به‌عنوان نمونه مشخص کنیم که مثلاً وضعیت، حجم، اثرات و میزان شیوع مواد مخدر در استان و کشور به چه صورت است.

وی با بیان اینکه نگاه صرف به مبحث مقابله در موضوع مواد مخدر برای ریشه‌کنی این پدیده کافی نیست، افزود: عنصر مقابله، تنها بخشی از مبحثی کلی‌تر به نام ریشه‌کنی مواد مخدر است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تجربیات و عملکرد خود طی دوره‌های مدیریتی استان پیرامون مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: نیازمند بازتعریف و تجدیدنظر در برخورد با مواد مخدر هستیم، باید از خود بپرسیم که طی این دهه‌ها در این راه چقدر موفق بوده‌ایم؟

هاشمی تختی با اشاره به رایزنی‌های صورت گرفته در حوزه مرزی و فرامرزی در راه مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: علی‌رغم تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌ها باز شاهد ورود مواد و بروز تبعات نامطلوب آن در جامعه هستیم.

نماینده شهرستان‌های بندرعباس، بندر خمیر، قشم، حاجی‌آباد و ابوموسی افزود: برای بازنگری عمومی و جامع در راه مقابله با مواد مخدر، باید به سمت راهکار‌های جدید قانونی و لوایح کارآمد پیش برویم که مجلس در این راه می‌تواند نهایت همکاری را داشته باشد.

وی با اشاره به حجم بالای کشفیات و انهدام باند‌های مواد مخدر در استان، اظهار داشت: باید روش‌های مقابله‌ای و برخوردی در حوزه مواد مخدر را به سمت‌وسوی کارآمدتر پیش ببریم تا شاهد ریشه‌کنی این پدیده باشیم.

هاشمی تختی در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از تلاش‌های دست‌اندرکاران حوزه مقابله با مواد مخدر در استان، فعالیت در این راه را بسیار پرخطر و پر چالش توصیف و اضافه کرد: تلاش این افراد اجری معنوی و اخروی دارد که ثمرات آن متوجه آینده جامعه است.

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها