date_range چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۰۱:۰۰ ب.ظ

3 کمپانی جهانی درمیان بزرگترین تولیدکنندگان زباله پلاستیکی

3 کمپانی جهانی درمیان بزرگترین تولیدکنندگان زباله پلاستیکی
منبع خبر: وانا

فعالان محیط‌زیستی اعلام کردند: کوکاکولا، پپسی‌کولا و نستله از جمله کمپانی‌هایی هستند که بیشترین سهم را در آلودگی‌های محیط‌زیستی دارند.

به گزارش وانانیوز، 
گروهی از فعالان محیط زیستی به بررسی نزدیک به ۲۰۰ هزار قطعه جمع‌آوری شده از سواحل سراسر جهان پرداختند. در اروپا، این سه کمپانی در تولید نزدیک به نیمی از زباله‌های پلاستیکیِ برند‌های بررسی شده سهم داشته‌اند.

به گفته این فعالان محیط زیستی از میان تمامی برند‌های شناسایی شده، کمپانی کوکاکولا منبع اصلی آلودگی بوده و زباله‌های پلاستیکی این شرکت در ۴۰ کشور از ۴۲ کشور مشارکت کننده در این بررسی پیدا شده است.

سخنگوی کمپانی کوکاکولا در واکنش به یافته‌های بدست آمده مدعی شد: ما نیز در اهداف فعالان محیط زیستی جهت از بین بردن زباله‌های محیط زیستی از اقیانوس‌ها سهیم هستیم و آمادگی داریم در رفع این چالش اقداماتی داشته باشیم. همچنین به دنبال آن هستیم تا به جمع‌آوری و بازیافت بطری‌ها و قوطی‌های فروش رفته کمک کنیم و طبق اهداف تعیین شده تا سال ۲۰۳۰ حدود ۵۰ درصد از ظروف مورد استفاده توسط این شرکت قابل بازیافت خواهند بود.

سخنگوی کمپانی نستله نیز گفت: به عقیده ما هیچ یک از بسته‌بندی‌های محصولات ما نباید به دریا‌ها و اقیانوس‌ها راه پیدا کنند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، همچنین به گفته سخنگوی کمپانی پپسی‌کولا، این شرکت متعهد شده تا سال ۲۰۲۵ تمامی بسته‌بندی‌های محصولات خود را به گونه‌ای تولید کنند که قابلیت بازیافت را داشته باشد.

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها