date_range چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۳۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

حاجی‌بابایی در تذکری مطرح کرد هیئت رئیسه برای اختصاص بخشی از اعتبارات شهرداری‌ها تعجیل کند

حاجی‌بابایی در تذکری مطرح کرد هیئت رئیسه برای اختصاص بخشی از اعتبارات شهرداری‌ها تعجیل کند
منبع خبر: وانا
دسته خبری: سیاست|مجلس

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه نحوه تخصیص بخشی از اعتبارات شهرداری‌ها مربوط به محل بند 110 تغییرات متفرقه قانون بودجه 97 خلاف برنامه ششم توسعه است، گفت: لازم است هیئت رئیسه هرچه سریعتر برای اختصاص بخشی از اعتبارات شهرداری‌ها تعجیل کند.

به گزارش وانانیوز، 

حمیدرضا حاجی بابایی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی فوریت طرح اصلاح بند ۱۱۰ تغییرات متفرقه بودجه ۹۷، گفت: طبق ماده ۳۹ قانون برنامه ششم توسعه تمامی درآمدهای هدفمندی باید طی یک جریان در مجلس و در بودجه سنواتی می‌آمد.

وی افزود: در زمان بررسی بودجه بند ۱۱۰ تغییرات متفرقه در کمیسیون تلفیق تصویب شد اما در صحن مجلس مخالف و موافقی صحبت نکرد تا رای‌گیری شود، کما اینکه به دو سوم رای هم نیاز داشت.

حاجی بابایی افزود: نامه‌ای به رییس مجلس نوشتم مبنی بر اینکه این موضوع مشکلات اساسی را در کشور ایجاد می‌کند پس باید هیات رییسه برای اصلاح بند ۱۱۰ تغییرات متفرقه بودجه ۹۷ نامه‌ای به هیات دولت دهد چون حدود ۸۰۰ شهرداری در کشور با مشکلات جدی مواجه شدند. بر این اساس لازم است هیات رییسه تعجیل کند.

نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه نیز با استناد به اصل سه قانون اساسی، گفت: با این مصوبه در بودجه ۹۷ حق روستاییان پایمال می‌شود، باید هیات رییسه به این موضوع ورود کند.

علی مطهری نایب رییس مجلس و رییس جلسه، گفت: مجلس می‌توانست این موضوع را با ارائه نامه‌ای حل کند، به هر صورت حالا نمایندگانی طرحی را مطرح کردند که می‌توان این موضوع را در آن قالب پیگیری کرد.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها