date_range یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۱۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

حذف رکوردشکن به امید درخشش عقاب کوچک دروازه‌بان؛ سورپرایز کی‌روش در دومین جام جهانی

حذف رکوردشکن به امید درخشش عقاب کوچک دروازه‌بان؛ سورپرایز کی‌روش در دومین جام جهانی
منبع خبر: وانا
دسته خبری: ورزش|فوتبال

کارلوس کی‌روش لیست 24 نفره بازیکنان تیم ملی را برای اردوی استانبول انتخاب کرد و سه دروازه‌بان احتمالی ایران در جام جهانی مشخص شدند.

به گزارش وانانیوز، 

طی ماه ها و اردوهای اخیر خط دروازه تیم ملی یکی از بزرگترین علامت سوال ها برای رسانه ها بوده است. حتی خود کی روش بارها در این مدت دروازه بان های مختلفی را به تیم ملی دعوت کرد و در نهایت به لیست چهارنفره ای رسید که انتخاب از میان آن ها واقعا دشوار بود. علیرضا بیرانوند، رشید مظاهری، سید حسین حسینی و امیر عابدزاده چهاردروازه بانی بودند که در آخرین اردوهای تیم ملی از سوی کی روش به تیم ملی دعوت شدند و در نهایت سیدحسین حسینی خط خورد و سه دروازه بان دیگر به احتمال زیاد مسافر جام جهانی خواهند بود.


سه مسافر و یک استندبای


کارلوس کی روش نام سه دروازه بان مدنظرش برای اردوی تیم ملی در استانبول و دو بازی تدارکاتی حساس تیم ملی انتخاب کرد و یک دروازه بان را نیز در لیست استندبای گذاشت. با این وصف آیا باید گفت این سه دروازه بان از الان مسافران جام جهانی هستند یا آنکه ممکن است کار به جایی برسد که کی روش دست به انبار برده و از دروازه بان استندبایش استفاده کند. با این همه به نظر می رسد علیرضا بیرانوند، رشید مظاهری و امیر عابدزاده به عنوان سه دروازه بان تیم ملی انتخاب شده و سیدحسین حسینی باید در انتظار اتفاقات و حوادث باشد تا نامش به لیست تیم ملی راه یابد.


آن ها که به روسیه می روند


علیرضا بیرانوند:

تا امروز اصلی ترین گزینه دروازه تیم ملی در جام جهانی او است. بیرانوند در بازی های مقدماتی جام جهانی دروازه بان اصلی تیم ملی بود و حتی در بازی های تدارکاتی نیز کی روش از او استفاده کرد. این دروازه بان 25 ساله علاوه بر صعود مقتدرانه همراه تیم ملی و خوردن تنها دو گل توانست همراه پرسپولیس نیز در لیگ برتر توانست با عملکرد بسیار خوبش رکورد کمترین گل خورده در این فصل را هم مثل فصل گذشته در اختیار داشته باشد. بیرانوند تنها دروازه بانی بود که تاحدودی حضورش از قبل در روسیه مشخص شده بود. بیرانوند در این سال ها با حضور در پرسپولیس و تیم ملی و کارکردن با مربیان بزرگی چون کی روش و برانکو به دروازه بان باتجربه و اصلی فوتبال ایران بدل شد.


محمد رشید مظاهری:

رشید مظاهری را می توان نماد استمرار و ثبات دانست. او در این فصل بازیکنی بی حاشیه و البته موفق بود که در اکثر اردوهای اخیر تیم ملی توسط کی روش دعوت شد. مظاهری در لیگ قهرمانان آسیا با بیشترین سیو یکی از بهترین دروازه بان های این فصل بود. در لیگ برتر نیز با گرفتن 4 پنالتی و سیوهای زیادی که داشت یکی از بهترین ها بود و نقش مهمی در موفقیت های ذوب آهن به خصوص در نیم فصل دوم داشت. مظاهری شاید کم نوسان ترین دروازه بان در میان سه دروازه بان حاضر در اردوی تیم ملی هم باشد. او از نظر دروازه بانی نیز یکی از استانداردترین دروازه بان های حال حاضر لیگ برتر ایران است و به نظر حضور در جام جهانی پاداش خوبی برایش باشد.


امیرعابدزاده:

سورپرایز لیست کی روش مثل جام جهانی قبل هم درون دروازه اتفاق افتاد جایی که امیرعابدزاده توانست با کنار زدن رقیبان مطرحی چون سید حسین حسینی ، حامد لک و علیرضا حقیقی خودش را به پیراهن تیم ملی برسد. امیر عابدزاده بازیکنی پرتلاش و حرفه ای است که در این یک سال اخیر روند موفقیت آمیز فوق العاده ای داشته است. او توانست از لیگ دسته های پایین پرتغال به لیگ برتر و تیم ماریتیمو بپیوندد. او ابتدا در تورنمنت های کم اهمیت تر و مسابقاتی چون جام حذفی برای ماریتیمو به میدان رفت اما عملکرد بسیار خوبش باعث شد تبدیل به دروازه بان اول تیم هفتم لیگ پرتغال شده و تنها دروازه بان آسیایی حاضر در لیگ های اروپایی لقب بگیرد. عابدزاده در ماریتیمو آنقدر خوب بود که در نهایت با تیم ملی به روسیه خواهد رفت و شاید مثل حقیقی سورپرایز کی روش در این مسابقات لقب بگیرد.

نمایش موجودیت‌ها