date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۴۰:۰۰ ب.ظ

خطر نیمکت خالی پرسپولیس؛ منشا، مصلح و جوان‌ها

خطر نیمکت خالی پرسپولیس؛ منشا، مصلح و جوان‌ها
منبع خبر: وانا
دسته خبری: ورزش|فوتبال

پرسپولیس در چهارمین دیدار تدارکاتی خود در اردوی کرواسی با ترکیب بوژیدار رادوشوویچ، حسین ماهینی، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن، سیامک نعمتی، امید عالیشاه و علی علیپور مقابل تیم لکوموتیو زاگرب به میدان رفت که این بازی با نتیجه مساوی یک بر یک تمام شد. این جدی‌ترین بازی تدارکاتی پرسپولیس در اردوی اروپایی‌اش بود.

به گزارش وانانیوز، 

پرسپولیس در چهارمین دیدار تدارکاتی خود در اردوی کرواسی با ترکیب بوژیدار رادوشوویچ، حسین ماهینی، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن، سیامک نعمتی، امید عالیشاه و علی علیپور مقابل تیم لکوموتیو زاگرب به میدان رفت که این بازی با نتیجه مساوی یک بر یک تمام شد. این جدی‌ترین بازی تدارکاتی پرسپولیس در اردوی اروپایی‌اش بود. سرخ‌ها بعد از بازگشت به تهران یک بازی تدارکاتی با گل گهر سیرجان انجام خواهند داد و بعد از آن در سوپرجام مقابل استقلال می‌ایستند. یک هفته بعد از آن مسابقه جنجالی هم فصل تازه لیگ برتر شروع خواهد شد. فصلی که بدون بازیکنان تازه‌وارد و همان تیم فصل قبل بدون چند مهره اصلی و یک تازه‌وارد آشنا به نام امید عالیشاه آغاز خواهد شد. غیر از این موضوعی که می‌تواند برانکو و پرسپولیسی‌ها را بیشتر از قبل نگران کند احتمال جدایی دو ملی‌پوش تیم است که قوت گرفته وخبرساز شده است.

به نظر می‌رسد چنانچه جدایی امیری و بیرانوند قطعی شود این ترکیب دقیقا ترکیب اصلی سرخ‌ها در شروع فصل تازه لیگ برتر باشد. ترکیبی که رادوشوویچ جایگزین بیرانوند شده، ماهینی جای محرمی را در دفاع راست گرفته و بالطبع دفاع چپ خالی شده تا انصاری در ترکیب اصلی باشد و مصلح به عنوان رزرو او روی نیمکت بنشیند. همچنین در پست هافبک راست بشار جای فرشاد احمدزاده بازی خواهد کرد و عالیشاه در جناح مقابل جایگزین وحید امیری می‌شود.
از آنجا که پرسپولیس ظاهرا قرار است همچنان با آرایش 2-4-4 خطی بازی کند، کمال کامیابی‌نیا و احمد نوراللهی دو هافبک میانی تیم خواهند بود. در خط حمله هم نیمکت‌نشینی منشا ادامه خواهد داشت چرا که سیامک نعمتی گزینه معتمد برانکو در کنار علیپور بازی خواهد کرد.
با این حساب و با در نظر گرفتن اینکه خریدهای تازه سرخ‌ها مثل ترابی، شریفی، شیری و رفیعی نمی‌توانند در نیم فصل اول دست برانکو را بگیرند نیمکت پرسپولیس خالی خواهد شد. بدین ترتیب گلر ذخیره تیم ابوالفضل درویش‌وند است. شاهین عباسیان رزرو ماهینی در دفاع راست خواهد بود و احسان حسینی مدافع میانی و ذخیره شجاع و سیدجلال. از سوی دیگر تا قبل از بازگشت ربیع خواه به میدان، گزینه جوانی مثل سعید حسین‌پور ذخیره کمال و احمد در پست هافبک دفاعی است. در کناره‌های خط میانی هم احسان علوان‌زاده و آدم همتی تنها گزینه‌های در دسترس هستند و برای خط حمله تنها روی سه مهاجم جوان یعنی محمد امین اسدی، حمیدرضا طاهرخانی و احمد بهاروندی که همه بازیکنان رده سنی امید هستند، می‌توان حساب باز کرد.
در واقع چنانچه بیرانوند و امیری به هر دلیلی در پرسپولیس نمانند برانکو شاید برای چیدن ترکیب اصلی خود مشکل چندانی نداشته باشد اما نیمکتی خواهد داشت که غیر از گادوین منشا و شایان مصلح همگی بازیکنان زیر 23 سال یا فوق‌العاده جوان هستند که تقریبا هیچ کدام در لیگ برتر به میدان نرفته‌اند(غیر از علوان‌زاده و طاهرخانی که طی دو فصل گذشته لحظات بسیار کوتاهی در میدان بودند) و بعید است بتوانند گلیم پرسپولیس را در نیمه ابتدایی فصل از آب دربیاورند چه رسد به بازی با الدحیل و مقابله با ستاره‌های میلیون دلاری این تیم.
به هر حال اگر امیری و بیرانوند در پرسپولیس نمانند احتمالا برانکو با ترکیبی که عصر سه‌شنبه به مصاف لکوموتیو زاگرب فرستاد، در دیدار سوپرجام مقابل استقلال بازی خواهد کرد کما اینکه شاید حتی اگر هر دو ملی‌پوش سرخ‌ها در این تیم ماندنی شوند نیز همین ترکیب اخیر مقابل تیم شفر به میدان برود چرا که امیری و بیرانوند تقریبا کل تمرین‌های پیش فصل پرسپولیس را از دست داده‌اند و مشخص نیست کی به تمرین‌های این تیم اضافه خواهند شد.
پرسپولیس با این ترکیب تیم ناقص یا ضعیفی به نظر نمی‌رسد اما تقریبا در تمام پست‌ها کمبود بازیکن رزرو و شاخص که از روی نیمکت بیاید و کاری انجام دهد، دیده می‌شود و جوان‌های تیم آنقدر اعتماد به نفس ندارند که خیلی زود بتوان از آنها انتظار برگرداندن ورق مسابقه را داشت. در واقع چنانچه دو ستاره ملی‌پوش پرسپولیس از این تیم جدا شوند برانکو مجبور است هر هفته با همین ترکیب به مصاف تیمش برود و اگر تیم محروم یا مصدوم بدهد همه چیز به هم خواهد ریخت. همچنین در طول مسابقه نود دقیقه‌ای با توجه به شرایط بدنی بازیکنان، تغییر ریتم بازی و نیاز به حمله یا دفاع، او نیاز به انجام تغییراتی در ترکیب تیمش خواهد داشت اما با این نیمکت بعید است جرات چنین کاری داشته باشد.
البته برانکو حتی وقتی دست پری روی نیمکت داشت هم خیلی دیر تعویض می‌کرد و در این کار خست به خرج می‌داد و شاید اساسا با این نیمکت جوان و بازیکنان رزرو بی‌تجربه مشکلی نداشته باشد. احتمال می‌رود با چنین ترکیبی روی نیمکت منشا در هر بازی بین دقایق 60 تا 70 به بازی برود اما مصلح و جوان‌های تیم همه بازیکنانی برای دقایق کوتاه پایانی هستند و حداقل اینکه برانکو نشان داده فقط از دقیقه 80 به بعد به آنها اعتماد می کند

نمایش موجودیت‌ها