date_range شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۰۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

واکنش صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان به گلایه قهرمانان کاراته

واکنش صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان به گلایه قهرمانان کاراته
منبع خبر: وانا
دسته خبری: ورزش|کاراته

مدیر حمایت بیمه و درمان صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان گفت: مدال‌آوران کاراته در مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی پس از ورود به المپیک 2020 طبق اساسنامه حقوق دریافت خواهند کرد.

به گزارش وانانیوز، 

سجاد گنج‌زاده و بهمن عسگری قهرمانان تیم ملی کاراته با حضور در خبرگزاری فارس،با گلایه از مسئولان ورزش مدعی شدند با توجه به مدال‌هایی که در مسابقات جهانی و رویدادهای مختلف کسب کرده‌اند هنوز صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان برای آنها حقوقی در نظر نگرفتند. امیر شاکری مدیر حمایت بیمه و درمان صندوق پیشکسوتان و قهرمانان در واکنش به صحبت‌های قهرمانان تیم ملی کاراته مدعی شد، ملی‌پوشان پس از المپیک 2020 توکیو از این صندوق حقوق دریافت خواهند کرد.

امیر شاکری در گفت‌ وگو یی، در واکنش به گلایه‌ قهرمانان کاراته مبنی بر اینکه پس از کسب مدال جهانی هیچ گونه حقوقی برای آنها از سوی صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان در نظر گرفته نشده است، گفت:  بر اساس اساسنامه صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان افرادی برای دریافت حقوق واجد شرایط هستند و می‌توانند از این صندوق حقوق دریافت کنند که مدال المپیک، پاراالمپیک ، قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی داشته باشند؛ در غیر اینصورت   به ورزشکارانی که المپیکی نیستند حقوقی تعلق نمی‌گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد با توجه به اینکه کاراته المپیکی شده به این قهرمانان حقوقی تعلق بگیرد،‌گفت: کاراته المپیکی شده و قرار است در المپیک 2020توکیو به صورت آزمایشی حضور داشته باشد، باید منتظر باشیم  تا حضور کاراته به صورت آزمایشی در المپیک برگزار شود و پس از آن اساسنامه برای پرداخت حقوق به این قهرمانان تدوین خواهد شد. ان‌ شاءالله به این عزیزان هم حقوق و مزایا تعلق خواهد گرفت.

شاکری در پاسخ به این سوال که آیا آنهایی که پیش از المپیک توکیو مدال مسابقات جهانی دریافت کرده‌اند نیز حقوق خواهند گرفت یا به مدال آوران پس از المپیک حقوق پرداخت خواهد شد، گفت: زمانی که کاراته در المپیک 2020 توکیو حضور پیدا کرد این رشته المپیکی محسوب می‌شود و آنهایی که پیش از المپیک 2020 نیز مدال مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی کسب کرده‌اند به آنها نیز حقوق تعلق خواهد گرفت. افرادی که در المپیک مدال کسب می‌کنند، آنها نیز حقوق می‌گیرند. قهرمانان کارته مطمئن باشند پس از المپیک توکیو به همه آنهایی که مدال جهانی و بازی‌های آسیایی را در گذشته کسب کرده‌اند نیز حقوق تعلق خواهد گرفت. مسلماً این  عزیزانی که در مسابقات جهانی مدال‌آور بوده‌اند و حتی در بازی‌های آسیایی مدال کسب کرده‌اند، طبق اساسنامه به آنها حقوق پرداخت خواهد شد اما هنوز به دلیل اینکه به المپیک وارد نشده‌اند این اتفاق رخ نداده است.

انتهای پیام/س

 


 

نمایش موجودیت‌ها