date_range پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۳۷:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست کشور: ابهام محیط‌بانان در به‌کارگیری از سلاح برطرف شود

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست کشور: ابهام محیط‌بانان در به‌کارگیری از سلاح برطرف شود
منبع خبر: وانا
دسته خبری: جامعه|مجلس

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست کشور با اشاره به خلا قانونی در قانون به‌کارگیری سلاح برای محیط‌بانان گفت: امیدواریم که در تدوین قانون به‌کارگیری سلاح با بومی کردن قانون برای محیط‌بان، آنان را از ابهام به‌کارگیری سلاح نجات دهیم تا محیط‌بان هنگام تصمیم‌گیری دچار تردید نشود.

به گزارش وانانیوز، 
سرهنگ جمشید محبت خانی در حاشیه تشییع پیکر محیط بان شهید «تاج محمد باشقره» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال موضوع به شهادت رسیدن یا جانباز شدن محیط بانان به عنوان جزوی از یگان‌های حفاظت از دستگاه‌های دولتی، بر اساس دستورالعمل جدیدی که از ستاد کل نیرو‌های مسلح به تایید مقام معظم رهبری رسیده، با عنایات ایشان حل شد.

وی افزود: بر این اساس هر محیط بانی که در ماموریت‌ها جان خود را از دست بدهد و یا آسیبی به آن وارد شود، همانند کارکنان نیروی انتظامی و دیگر نیرو‌های مسلح، در بنیاد شهید و امور ایثارگران، شهید و یا جانباز محسوب می‌شود.

محبت خانی ادامه داد: در دو هفته گذشته در کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، حدودا پس از گذشت دو سال لایحه حمایتی از محیطبانان و جنگلبانان مورد تصویب قرار گرفت و۰ امیدواریم این لایحه هرچه زودتر در صحن علنی مجلس تصویب شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور افزود: در بند‌های زیرمجموعه ماده ۳ قانون به‌کارگیری سلاح برای کارکنان ناجا مشخص شده است که در چه شرایطی می‌توانند تیراندازی کنند، اما محیط بانان فقط می‌توانند بند‌های ۱ و ۲ ماده ۳ را اجرا کنند که تنها برای دفاع از خودشان باشد و یا اینکه سلاحشان در خطر باشد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با از بین بردن خلا‌های قانونی، محیط بانان را که در راس دفاع از امانت‌هایی هستند که برای نسل‌های آینده در اختیار ما قرار دارند، کمک کنیم.
انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها