date_range پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۳۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

امیرآبادی: در زمینه برخورد با فساد با هیچکسی رودربایستی نداریم

امیرآبادی: در زمینه برخورد با فساد با هیچکسی رودربایستی نداریم
منبع خبر: وانا
دسته خبری: سیاست|مجلس

نماینده قم گفت: آمریکا و اسرائیل هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند اما فساد در جامعه می‌تواند منجر به پیدایش آسیب‌های فراوانی بشود.

به گزارش وانانیوز، 

 بعد از ظهر روز چهارشنبه در نشست خبری که با حضور احمد توکلی و احمد امیرآبادی فراهانی در سالن حضرت خدیجه(س) کتابخانه‌ی حرم حضرت فاطمه‌ی معصومه (س) برگزار شد، جمعی از اصحاب رسانه و خبرنگاران، پیرامون سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت با رییس هئیت مدیره و یکی از اعضای اصلی هئیت مدیره به پرسش و پاسخ نشستند.

امیرآبادی در معرفی این سازمان گفت: دیده‌بان شفافیت و عدالت سازمانی مردم نهاد است که هم اکنون در 20 استان شعبه دارد و به زودی در قم نیز شعبه خواهد زد. رسالت این مجموعه پاسبانی از ارزش های انقلاب است. ارزش‌هایی از قبیل تحقق عدالت، رفع تبعیض و مبارزه با فساد.

وی افزود: در زمینه برخورد با فساد با هیچکسی رودربایستی نداریم و تمامی احزاب و گروه ها و اشخاص برایمان یکسان هستند.

امیرآبادی با اشاره به حجم فساد داخلی اظهار کرد: آمریکا و اسرائیل هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند اما فساد در جامعه می‌تواند منجر به پیدایش آسیب‌های فراوانی بشود، خواه فساد سیستماتیک و ساختاری و خواه فسادی که اشخاص مرتکب می‌شوند.

عضو هئیت رئیسه‌ی مجلس با بیان اینکه مردم به بسیاری از نهادهای نظارتی اعتماد ندارند، تصریح کرد: مردم به دیده بان شفافیت و عدالت اعتماد خوبی دارند و اطلاعات و اخبار و اسناد فراوان و مهم و مفیدی را در اختیار ما قرار می‌دهند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تصویب و پذیرش FATF نمی‌تواند در مسیر افزایش شفافیت اقتصادی و کاهش فساد موثر باشد، ابراز عقیده کرد: بخش هایی از آن مانند قانون مبارزه با پولشویی در ایجاد شفافیت و کاهش فساد موثر دانسته شد و تصویب شد اما کلیت FATF برای کشور ما و شرایط به خصوصی که دارد، راه را برای ایجاد فشار توسط دشمنانمان باز می‌کند و ابزار مستکبرین است.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها