date_range یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۲۰:۰۰ ب.ظ

باید به شفر اطلاعات درست داده شود

باید به شفر اطلاعات درست داده شود
منبع خبر: وانا
دسته خبری: ورزش|فوتبال

سرمربی پیشین استقلال گفت: شفر برای موفقیت نیاز به ابزار دارد و اینکه افراد کنارش به او اطلاعات درست بدهند.

به گزارش وانانیوز، 
  صمد مرفاوی سرمربی پیشین استقلال در مورد تساوی بدون گل استقلال مقابل نساجی مازندران و نتایج نه چندان خوبی که این تیم در رقابت‌های این فصل کسب کرده است، اظهار داشت: استقلال در بازی با نساجی به مراتب بهتر از بازی‌های قبلش در لیگ بازی کرد، اما شرایط به شکلی بود که این تیم سخت صاحب موقعیت گلزنی می‌شد. دلیلش هم نوع بازی تیم میزبان بود. نساجی در تمام طول ۹۰ دقیقه بیشار به دنبال این بود که گلی دریافت نکند و روی اشتباهات فردی استقلال به دروازه این تیم نزدیک شود که این اتفاق هم در طول بازی رخ نداد.
بازیکنان استقلال قبل از دربی احتیاط کردند
سرمربی پیشین استقلال با تاکید بر اینکه استقلال تمام تلاش خود را برای باز کردن دروازه نساجی انجام داد، یادآور شد: شرایط و جو ورزشگاه وطنی به شکلی بود که کار را برای تیم مهمان سخت می‌کرد و از طرفی روش بازی نساجی هم شرایط را برای تیم شفر سخت‌تر کرده بود. در این‌طور بازی‌ها خیلی سخت موقعیت گلزنی بدست می‌آید. استقلال در بیشتر دقایق کنترل بازی را در دست داشت، اما هر چه سعی کرد نتوانست موقعیت آنچنانی ایجاد کند. با این حال اعتقادم این است که بازیکنان استقلال قبل از دربی کمی احتیاط را در دستور کار خود قرار داده بودند و این مسئله در بازی مشهود بود.
برای موفقیت ابزار لازم است
مرفاوی در واکنش به آمار ضعیف استقلال در لیگ و کسب یک برد در ۷ مسابقه نیز عنوان کرد: نمی‌توان منکر ضعف استقلال در نتیجه‌گیری شد. شرایط استقلال ایده‌آل نیست و کادرفنی و مدیریتی این تیم باید به این فکر باشند که هر چه زودتر از این وضعیت خارج کرده و در جمع مدعیان قرار بگیرند. برای این کار شفر به ابزار هم نیاز دارد که به نظر من فراهم نیست. نه اینکه بازیکنان این تیم ضعیف باشند بلکه با توجه به تغییرات صورت گرفته در استقلال نباید انتظار داشت این تیم خیلی سریع به شرایط ایده‌آل فصل قبل خود برگردد. باید به شفر و تیمش زمان داد و به شخصه امیدوارم از دربی روند روبه رشد استقلال آغاز شود.
تیام و جپاروف باید حفظ می‌شدند
سرمربی پیشین استقلال با انتقاد از مدیران پیشین این تیم خاطرنشان کرد: مسلما در تیمی که شاکله آن نمی‌شود مدیریت مقصر اصلی است. اگر استقلال بازیکنانی، چون تیام و جپاروف را حفظ می‌کرد مسلما شرایط الان را نداشت. استقلال برای این فصل بازیکنان کلیدی خود را از دست داد و جدا از این مسئله با تغییرات مدیریتی هم مواجه شد. اتفاقی که در چند سال اخیر به طور مداوم در این باشگاه تکرار شده و اجازه نداده این تیم ثبات لازم را داشته باشد. برعکس این اتفاق در پرسپولیس رخ داده و همین ثبات باعث شده این تیم شرایط ایده‌آلی داشته باشد.
برانکو برای جدا شده‌های تیمش جانشین داشت
مرفاوی در واکنش به این سوال که پرسپولیس دو پنجره نقل و انتقالات نتوانسته بازیکن جدید به خدمت بگیرد و این فصل هم ۴ بازیکن شاخص خود را از دست داد، اما با این حال روند رو به رشدش را ادامه داده است، گفت: درست است که پرسپولیس نتوانسته بازیکن جدیدی بگیرد و چند مهره شاخصش را از دست داد، اما برانکو از درون تیمش برای بازیکنان جدا شده جایگزین پیدا کرد. نفراتی، چون امید عالیشاه و احمد نوراللهی که این فصل به ترکیب پرسپولیس اضافه شدند و، چون با تفکرات برانکو آشنا بودند خیلی زود در ترکیب تیم‌شان جا افتادند. اگرچه دست برانکو روی نیمکت خالی است، اما اسکلت اصلی پرسپولیس حفظ شده و این خیلی مهم است. در استقلال این اتفاق رخ نداد و وقتی بازیکنان کلیدی جدا شدند نفراتی در حد آن‌ها جذب نشدند.
به هواداران امید می‌دهم
وی در ادامه با انتقاد از برخی خرید‌های استقلال خاطرنشان کرد: استقلال هنوز نتوانسته از برخی خرید‌هایش استفاده کند، چون آن‌ها مصدوم هستند. جذب چنین نفراتی هم از ضعف‌های مدیریتی بود. من به عنوان پیشکسوت باشگاه وقتی با هواداران مواجه می‌شوم مورد سوال قرار می‌گیرم که دلیل عدم نتیجه‌گیری استقلال چیست و مجبورم به آن‌ها امید بدهم. به هر حال هوادار دلسوز تیمش است و در این شرایط سخت اقتصادی از جبیش هزینه کرده و برای حمایت تیم محبوبش به ورزشگاه می‌رود. به خاطر همین هواداران، باید در استقلال خوب مدیریت می‌شد و بازیکنان با ارزشی، چون جپاروف و تیام را حفظ می‌کردند تا تیم از روندی که در پیش گرفته بود خارج نشود.
هدف از جذب گرو چه بود؟
سرمربی پیشین استقلال خرید‌های خارجی این تیم را خوب ارزیابی نکرد و گفت: وقتی مهاجم گرانقیمتی را جذب می‌کنید قاعدتا باید از او استفاده کنید. اتفاقی که در مورد الحاجی گرو رخ نمی‌دهد. سوال من این است اگر او خوب نیست چرا جذب شده و اگر خوب است چرا بازی نمی‌کند.
باید به شفر اطلاعات درست داده شود
مرفاوی راجع به اینکه اگر مربی استقلال ایرانی بود آیا در این شرایط مورد حمایت قرار می‌گرفت یا نه؟ تصریح کرد: در فوتبال ما همیشه مربی ایرانی تحت فشار بوده و خواهد بود. با این حال من اعتقاد دارم باید به شفر اطلاعات درستی داده شود. او از برخی مسائل آگاه نیست و باید افرادی که کنارش هستند به وی اطلاعات درست بدهند. به شفر باید زمان داد تا برنامه‌های خود را پیش ببرد و جدا از هر نتیجه‌ای که در دربی رخ می‌دهد این مربی آلمانی به کارش ادامه دهد. آنچه مهم است سربلندی استقلال و اوج گیری دوباره این تیم است و خیلی فرقی نمی‌کند چه فردی سرمربی باشد.
امیدوارم نتیجه دربی به نفع استقلال رقم بخورد
وی در پایان دربی را برای استقلال بسیار مهم تلقی کرده و گفت: شاید شرایط پرسپولیس بهتر باشد، اما این بازی متفاوت با هر مسابقه دیگری است. استقلال باید حذف از لیگ قهرمانان آسیا را فراموش کرده و از حالا روی دربی و بازی‌های داخلی تمرکز کند تا هر چه زودتر به وضعیت ایده‌آل خود برگردد. من به دربی خوشبین هستم و امیدوارم با یک نتیجه خوب به نفع استقلال رقم بخورد.
 
نمایش موجودیت‌ها