date_range شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۰۷:۰۰ ب.ظ

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت: آمار مبتلایان به ایدز به 43 هزار نفر رسید

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت: آمار مبتلایان به ایدز به 43 هزار نفر رسید

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: براساس آخرین برآوردها، آمار بیماران مبتلا به ایدز در ایران به حدود 43 هزار نفر رسید.

نوآوران آنلاین -محمدمهدی گویا عصر پنجشنبه در حاشیه افتتاح طرح‌های زیرساختی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری گفت: در حال حاضر تنها 13 هزار نفر از بیماران مبتلا به ایدز کشور شناسایی شده و تحت درمان قرار دارند.

وی با ابراز نگرانی از این‌که در باره حدود 30 هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشور هیچ اطلاعاتی وجود ندارد و نحوه خدمات گیری آنان مشخص نیست، افزود: باید از لحاظ فرهنگی زمینه‌ای فراهم شود تا این بیماران نیز خود را معرفی خدمات مورد نیاز را دریافت کنند.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت بیان کرد: از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون حدود 10 هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشور بر اثر این بیماری جان باختند. علت اصلی ابتلا به بیماری ایدز در ایران اعتیاد تزریقی است.

گویا همچنین از تامین واکسن آنفلوآنزا در کشور خبر داد و اظهار کرد: واکسن این بیماری برای بیماران در معرض خطر به میزان کافی در داروخانه‌ها وجود دارد. گروه‌های در معرض خطر آنفلوانزا مادران باردار، بیماران قلبی و عروقی، زنان و مردان مسن و بیماران کلیوی، کبدی و دیابتی غیرکنترلی هستند.

وی به این گروه از بیماران در معرض خطر توصیه کرد تا هر چه سریع‌تر نسبت به تزریق واکسن آنفلوآنزا اقدام کنند.

نمایش موجودیت‌ها