date_range سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۳۲:۳۷ ق.ظ

با حضور معاون ارزیابی کیفیت مراسم روز جهانی استاندارد در گیلان برگزار شد

به گزارش خبرطلایی به نقل از با حضور معاون ارزیابی کیفیت مراسم روز جهانی استاندارد در گیلان برگزار شد روابط عمومی اداره کل استاندارد استان گیلان: مراسم بزرگداشت روزجهانی استاندارد با حضور مسلم بیات، معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران، غلامعلی جعفر زاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و داریوش اشکانی پور، مدیر کل استاندارد استان به منظور تقدیراز برترین های عرصه تولید، سرآمدان و برگزیدگان حوزه استاندارد در رشت برگزارشد.

معاون ارزیابی کیفیت در این مراسم با تاکید بر لزوم رعایت معیارهای استاندارد در تولید و ارائه خدمات به تبیین نقش استاندارد در تحقق توسعه ی پایدار در کشور پرداخت و گفت: فعالیت در راستای معیارهای ترسیم شده از سوی استاندارد علاوه بر رفع نیازهای داخلی، زمینه صدور کالاها را فراهم و پایه های اقتصاد ملی را در فضای عینیت بخشی به مولفه های اقتصاد مقاومتی تقویت می کند.

بیات با اشاره به تشکیل بیش از ۲۰۳ کمیته ی متناظر بین المللی استاندارد در استان‌های مختلف کشور و تدوین بیش از ۳۰ هزار استاندارد ملی در حوزه ی تولید کالا و ارائه خدمات افزود: این مهم رسالت سازمان ملی استاندارد ایران را برای رونق تولید و ارتقاء کیفیت بیشتر می کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی بر ضرورت رفع خلاهای قانونی در حوزه ی بهبود روند استاندارد سازی کالا و خدمات تاکید و اظهارکرد: نمایندگان مجلس آمادگی دارند هر گونه طرح و لایحه ی پیشنهادی را که مرتبط با ارتقاء معیارهای ملی استاندارد باشد تصویب کنند.

مدیر کل استاندارد استان گیلان در گزارشی با اشاره به فعالیت ۲۴ آزمایشگاه فعال زیر مجموعه استاندارد و ۶۲ آزمایشگاه تایید صلاحیت شده برای سنجش استاندارد کالاهای تولید شده در استان، بیان کرد: در این راستا ۱۱۰ کارشناس به ایفای وظایف محوله در خصوص استاندارد سنجی می پردازند.

در این مراسم، از ۱۵ واحد تولیدی و خدماتی برتر و مدیران برگزیده ی کنترل کیفیت تقدیرشد.

تصویرها
با حضور معاون ارزیابی کیفیت مراسم روز جهانی استاندارد در گیلان برگزار شد
نمایش موجودیت‌ها