date_range چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۱۸:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

فرانسه، پیش به سوی دومین قهرمانی/ جام لبریز از رویای آبی

فرانسه، پیش به سوی دومین قهرمانی/ جام لبریز از رویای آبی
منبع خبر: برنامه نود
دسته خبری: ورزش|فوتبال

وبسایت رسمی برنامه نود - دیدیه دشان همراه تیم ملی فرانسه قدم یکی مانده به آخر را محکم برداشت و با گلزنی یک مدافع برای اولین بار از سال 2006 به بازی نهایی جام‌جهانی راه یافت؛ رقابتی که فرانسه در 20 سال اخیر بیش از هر تیم دیگری آن را تجربه کرده است.

به گزارش سایت نود، هیچ تیمی به اندازه فرانسه در 20 سال گذشته فینال جام‌جهانی را تجربه نکرده و حالا فرانسه در سومین تجربه بازی نهایی جام‌جهانی قصد دارد برای دومین بار قهرمان شود؛ آنچه دیدیه دشان را در یک قدمی رسیدن به بکن‌باوئر افسانه‌ای به عنوان تنها فاتح جام‌جهانی در کسوت مربی و بازیکن قرار می‌دهد. سرمربی فرانسه همین الان اولین مربی تاریخ کشورش است که فینال یورو و جام‌جهانی را تجربه کرده است.جالب اینکه همه نشانه‌ها هم از قهرمانی خروس‌ها حکایت دارد. 

 نشانه‌های قهرمانی 

قهرمانی قبلی فرانسه وقتی شکل گرفت که 3 مدافع در جریان جام 1998 گل زدند. این بار هم در راه رسیدن فرانسه به فینال، 3 مدافع به نام‌های اومتیتی، واران و پاوارد گلزنی کردند و این موضوع نشان می‌دهد تیم تا چه اندازه تنوع گلزن دارد و بازیکنان در هر پستی ذهنیت پیروزی و برتری دارند. علاوه بر مدافعان، هافبک‌های تیم ملی فرانسه هم بیش از دفاع به حمله علاقه دارند. پوگبا یک خط عقب‌تر از پست سازمانی مهاجم نوک با تکنیکش، تراکم رقیب را از بین می‌برد و برای بازیکنان تیمش فضاسازی می‌کند. در این شرایط گریزمان و ژیرو بهترین فرصت را برای زدن ضربه نهایی به دست می‌آوردند. علاوه بر پوگبا، مهره‌های تهاجمی دیگری مانند امباپه هم در این جام درخشش مورد انتظار را داشتند. به این‌ها هوگو یوریس، سنگربان تیم را هم اضافه کنید که در نیمه اول بازی با اروگوئه یکی از بهترین دفع توپ‌های چند دوره اخیر جام‌جهانی را رقم زد و در جام بیست و یکم، کاپیتان واقعی تیمش محسوب می‌شود.

رویای جام دوم

با ترکیب فعلی فرانسه کسب جام دوم چندان دور از دسترس نیست؛ بخصوص اینکه کرواسی و انگلیس هر 2 به سبک فوتبال قدرتی و بازی هوایی علاقه نشان می‌دهند و فرانسه با توجه به تبحرش روی زمین و تسلط نسبی مدافعان روی هوا در هنگام حملات، می‌تواند از هر 2 جبهه زمین و هوا ضربه نهایی را به رقیب فینالیست بزند.

نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  تا ابد فرانسه

  این نسل یادآور نسل طلایی فرانسه 98و 2006هستن،،، اگه حرکت زیدان نبود جام 2006قطعا واسه خروس ها بود،،، ماکه له له،،، تیری هانری،،،،زیدان،،، تورام،،، بارتز،،، ویه را،،، پتی،،، پیرس واقعا این فرانسه قطب فوتبال و امپراطوری و سلاطین دهه جدید فوتبال خواهد شد کاش جام جهانی و بگیره تا یورو که حق مسلم اونا بود و جبران کنن،،، تازه یه تیم از فرانسه دعوت نشدن از جمله دمیتری پایت که ستاره یورو قبلی بود،،، چقد خوبه فرانسه

  چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۸:۲۱ ق.ظ
 • user avatar
  فرانسه

  درسته دیشب فرانسه بازیه خیلی خوبی ارائه نداد ولی مهم اینه که تبم قوی و پر مهره ی بلژیک جلوی فرانسه کاری از پیش نبرد و این قدرت فرانسرو نشون میده به امید قهرمانیه خروس ها

  چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۸:۲۱ ق.ظ