date_range جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۲۷:۰۰ ب.ظ

تفاوت تراکتور از استقلال تا استقلال؛ یازده جزیره

تفاوت تراکتور از استقلال تا استقلال؛ یازده جزیره
منبع خبر: برنامه نود
دسته خبری: ورزش|فوتبال

وبسایت رسمی برنامه نود - تراکتورسازی با شکلی کاملا متفاوت و ناشناخته از فصل گذشته به مصاف استقلال رفت. 

به گزارش وب‌سایت نود، بازی تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی همه را غافلگیر کرد. هوادارانی که منتظر بودند این تیم با تمام ستاره‌ها و بازیکنان خارجی سورپرایزشان کند با دیدن یک تیم بدون برنامه، ناهماهنگ و پر از ایراد شگفت‌زده شدند. تیمی که نه ستاره‌هایش درخششی داشتند و نه بازیکنان معمولی‌اش در حد واندازه خودشان ظاهر شدند. اشتباهات متعدد و عجیب به خصوص در فاز دفاعی و بی‌برنامگی و از هم گسیختگی در فاز هجومی از تراکتور تیمی بی‌آزار در آزادی ساخت. اگرچه پیش از این هم تجربه‌های مشابه نشان داده بود که خرید ستاره به تنهایی نمی‌تواند هیچ موفقیتی را تضمین کند با این حال مشکل تراکتورسازی به نظر ریشه‌ای تر از این است. تیمی که با تغییرات زیادی مواجه شده است. مقایسه تراکتورسازی با بعضی از بازی‌های فصل گذشته تغییر کامل این تیم را نشان می‌دهد.

تراکتورسازی نیم‌فصل دوم فصل گذشته با استقلال بدون گل مساوی کرد. تیمی که با ترکیب گروسیان، نادری، ایرانپوریان، اسماعیلی‌فر، اسماعیل‌خواه، مهدی‌زاده، شربتی، مهدی‌پور، حاتمی، پهلوان و ابراهیمی به میدان رفت و نتیجه قابل قبولی گرفت.

مقایسه‌ای میان دو تیمی که در فاصله کمتر از نیم‌فصل مقابل استقلال قرار گرفتند نشان از تغییر 82 درصدی می‌دهد. ترکیب تراکتورسازی در بازی امروز مقابل استقلال فروزان، طیبی، عبدالله زاده، اهل شاخه، اسماعیلی فر، شربتی، شجاعی، نقی زاده، دژاگه، فوریستر و استوکس بود. از ترکیب بازی فصل گذشته تنها دانیال اسماعیلی‌فر و رضا شربتی در بازی حضور داشتند یعنی فقط دو بازیکن از یازده بازیکن. حدود 82 درصد ترکیب تراکتورسازی دچار تغییر شده است. البته مهدی کیانی هم که در بازی فصل گذشته استقلال غایب بود را هم باید به این لیست اضافه کرد. اتفاقی که می‌توند بزرگترین حریف تراکتورسازی در این فصل باشد.

تیمی که برای هماهنگی بازیکنانش و شناخت آنها از همدیگر و آشنایی کادرفنی با بازیکنان به چندین هفته زمان نیاز دارد. فاکتوری که تراکتورسازی با این همه هزینه و سروصدا و فشار نتایج سال‌های قبل آن را در اختیار ندارد و باید هر چه زودتر به شرایط خوب برگردند در غیر این صورت مشخص نیست که از این تیم و کادرفنی فعلی کدام یک به نیم‌فصل دوم برسند.

 

 30388

 

نمایش موجودیت‌ها