date_range دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۰۹:۲۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

برگزاری مراسم جمع‌آوری کمک به سیل‌زدگان در دوبلین ایرلند

برگزاری مراسم جمع‌آوری کمک به سیل‌زدگان در دوبلین ایرلند
منبع خبر: شروع آنلاین

در مراسمی که با هدف افزایش مناسبات فرهنگی میان ایران و ایرلند و با حضور سفرا، دیپلماتها، شهروندان ایرلندی، مسلمانان و ایرانیان مقیم این کشور در شهر دوبلین برگزار شد، سفیر کشورمان شرکت‌کنندگان را به مساعدت و کمک مالی به سیل‌زدگان کشور تشویق کرد.

به گزارش شروع آنلاین به نقل از ایرنا، دراین مراسم که به ابتکارسفارت جمهوری اسلامی و بادعوت مشترک سفیر ایران و شهردار دوبلین صورت گرفت، ابتدا سرودهای ملی ایران و ایرلند نواخته شد و سپس مسعود اسلامی سفیر کشورمان به سخنرانی پرداخت.
وی درباره فعالیتهای فرهنگی، ظرفیتهای توسعه روابط دوستی دو کشور و همچنین حادثه اخیر سیل در تعداد زیادی از استانهای ایران و مشکلات ناشی از آن اشاره کرد و ضمن تشکر از حضور میهمانان به‌ خصوص شهردار دوبلین، همگان را نسبت به مساعدت به سیل‌زدگان ترغیب کرد.
درهمین حال نیال رینگ Ardmheara Nial Ring شهردار دوبلین نیز با اشاره به قرابتهای فرهنگی و سیاسی دو کشور، به شباهتها در تاریخ دو ملت ایران و ایرلند اشاره کرد و از اثرات قحطی تحمیلی استعمار انگلیس در دو کشور سخن گفت. وی همچنین باسیل زدگان و مصیبت دیدگان اخیر حوادث طبیعی کشورمان ابراز همدردی کرد.
سپس گروه موسیقی نوا، متشکل از دو نوازنده ایرانی و یک نوازنده ایرلندی، چند قطعه موسیقی فاخر سنتی نواختند.
در پی وقوع بارشهای سنگین و کم‌سابقه از ابتدای سال در استانهای شمالی، غربی و جنوب ‏غربی ‏کشور و به دنبال آن جاری شدن سیلاب در این مناطق، خسارات جانی و مالی فراوانی واردشده است و در این میان، استانهای گلستان، خوزستان، لرستان و فارس، بیشترین آسیبها را متحمل شده‌اند.
نمایش موجودیت‌ها