date_range یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۲۶:۵۳ ب.ظ

عزم دولت، بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی حمایت از بازار سرمایه است!

عزم دولت، بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی حمایت از بازار سرمایه است!
منبع خبر: بورسینس
دسته خبری: اقتصاد|بورس

عزم دولت، بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی در شرایط فعلی حمایت از بازار سرمایه است بطوریکه نهادهای مذکور، تمایل دارند اقتصاد بر روی ریل اصلی خود قرار گیرد. بنابراین هیچ عامل بازدارنده و مانعی بر سر راه رشد قیمت سهام در بازار سرمایه طی مقطع کنونی وجود ندارد.

در همین راستا، مهرآور، مدیر عامل کارگزاری بانک سامان با اشاره به مطالب بالا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: به اعتقاد بنده رشد قیمت سهام در بورس طی هفته گذشته تداوم خواهد یافت. همچنین پیش بینی می گردد وضعیت بازار سرمایه طی نیمه دوم سال جاری نسبت به شش ماهه نخست بسیار مطلوب تر باشد.

مهرآور تصریح کرد: بطور کلی وضعیت بازار سرمایه تا پایان سال به دلایل متعددی با افق روشنی همراه است از جمله این دلایل، می توان به گزارشات 6 ماهه شرکت ها اشاره کرد که اکثر گزارشات، بسیار امیدوار کننده و توأم با افزایش سودآوری می باشد علاوه بر این سیاست های دولت در مبارزه با تورم و خروج از رکود مؤثر بوده بطوریکه در شرایط کنونی اقتصاد کشور در حال خروج از وضعیت رکودی است.

مدیر عامل کارگزاری بانک سامان بیان کرد: همچنین اقدام بانک مرکزی در راستای کاهش نرخ سپرده قانونی بانک ها در جهت جذب نقدینگی مؤثر بوده است. در نتیجه انتظار می رود با این مصوبه نقدینگی قابل توجه ای در اختیار بانک ها و شرکت های تولیدی جهت کمک به سرمایه در گردش شرکت ها قرار گیرد.

گفتنی است از دیگر عواملی که می تواند افق مطلوبی را برای بازار سرمایه ایجاد کند، می توان به اخبار مثبت مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 اشاره کرد که چنانچه رفع تحریم ها حاصل گردد، تأثیر مثبت بسزایی در وضعیت بازار سرمایه خواهد گذاشت.

مهرآور اظهار کرد: همچنین گزارشات بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در خصوص نرخ رشد اقتصادی ایران در سال 94 که به میزان 2.2 درصد پیش بینی شده، از دیگر نکات مثبت و امیدوارکننده در حوزه کلان اقتصادی است. بنابراین مجموع عوامل حکایت از وضعیت امیدوارکننده بورس کشور دارد.در نتیجه می توان اظهار کرد که عزم دولت، بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی در مقطع فعلی حمایت از بازار سرمایه است لذا هیچگونه مانعی بر سر راه رشد قیمت سهام طی بازار سرمایه در مقطع فعلی وجود ندارد.

وی در خاتمه افزود: به نظر بنده روند کلی قیمت سهام در بازار سرمایه تا پایان سال جاری صعودی خواهد بود اگرچه احتمال دارد در مقاطعی نیز شاهد نوسان قیمت سهام در بورس باشیم همچنین پیش بینی می شود در صورت لغو تحریم ها، سه صنعت خودرو، بانک و پتروشیمی با بازدهی مطلوبی همراه خواهند شد. توصیه بنده در خاتمه این است که سهامداران از تصمیم گیری های شتابزده در خرید و فروش سهام خودداری کنند.

نمایش موجودیت‌ها