date_range سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۱۲:۰۰ ب.ظ

دلار 4950 تومان شد دلار به 5000 تومان نزدیک شد

دلار 4950 تومان شد دلار به 5000 تومان نزدیک شد
منبع خبر: فرارو

دلار و سکه در ادامه مسیر صعودی‌شان همچنان تخت‌گاز می‌روند؛ به گونه‌ای که دلار به 5000 تومان نزدیک شده و سکه هم 40 هزار تومان افزایش قیمت دارد.

دلار و سکه در ادامه مسیر صعودی‌شان همچنان تخت گاز می‌روند؛ به گونه‌ای که دلار به ۵۰۰۰ تومان نزدیک شده و سکه هم ۴۰ هزار تومان افزایش قیمت دارد.

به گزارش ایسنا، دلار آمریکا که در هفته قبل تا حدودی افزایش قیمتش متوقف شده بود، مجددا در دو - سه روز اخیر صعودی شده و امروز با افزایش ۱۰۰ تومانی به ۴۹۵۰ تومان رسید.

بقیه ارز‌ها هم دست کمی از دلار ندارند. به گونه‌ای که یورو در کنار دلار، بیشترین جهش قیمتی را داشته و پس از آن پوند انگلستان و درهم امارات قرار دارند.

اما نکته قابل تامل در بازار امروز وضعیت سکه است که در فاصله یک روز ۴۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان رسید؛ افزایش قیمتی که حداقل در ماه‌های اخیر بی‌سابقه است. با وجود اینکه به نظر می‌رسید پس از پیش فروش سکه توسط بانک مرکزی وضعیت بازار متعادل‌تر شود، اما عملا برعکس آن اتفاق افتاد.

در این روز‌ها طلای ۱۸ عیار هم رکوردشکنی کرده و با ادامه مسیر افزایشی روز گذشته به ۱۵۴ هزار تومان رسیده است که بالاترین قیمت را تجربه می‌کند. هر اونس طلا هم وضعیت مشابه طلای داخلی پیدا کرده و به مسیر افزایشی خود ادامه داده است.
 
نوع طلا قیمت تفاوت قیمت نسبت به روز قبل
هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۵۴ هزار تومان ۴۰۰۰ تومان افزایش
هر مثقال طلا ۶۶۷ هزار تومان ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش
هر اونس طلا در بازار جهانی ۱۳۲۹ دلار ۷ دلار افزایش
نوع سکه    
سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان ۴۰ هزار تومان افزایش
نیم سکه ۷۷۵ هزار تومان ۱۰ هزار تومان افزایش
ربع سکه ۴۶۸ هزار تومان ۱۱ هزار تومان افزایش
سکه گرمی ۳۰۳ هزار تومان بدون تغییر
نوع ارز    
دلار آمریکا ۴۹۵۰ تومان ۱۰۰ تومان افزایش
یورو ۶۱۴۰ تومان ۱۰۰ تومان افزایش
پوند انگلستان ۶۸۹۵ تومان ۷۵ تومان افزایش
لیر ترکیه ۱۳۳۰ تومان ۱۴ تومان افزایش
یوان چین ۷۹۰ تومان ۱۰ تومان افزایش
درهم امارات ۱۳۵۵ تومان ۲۰ تومان افزایش
نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  ناشناس

  بر اساس درهم 1410 تومانی و نسبت 3.67 ان به دلار ای یوان 810 تومانی و نسبت 6.33 ان و سایر ارزها . الان قیمت دلار در بازار تهران باید حدود 5200 تومان باشد ولی همچنان بانک مرکزی با دادن ارز رانتی به صرافی های اشنا و مردم رانتجو مثلا می خواد بگه دلار 4800 تومان است. به هر حال اگر کسی توانست قانون جاذبه را تغییر بدهد مسئولان بانک مرکزی هم می توانند قوانین اقتصادی را تغییر دهند.

  سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۲۰:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  ببین به چه بدبختی افتادیم که یک هفته افزایش پیدا نمیکنه خوشحال میشیم ؟؟ یکی نیست بپرسه اصلا چرا دلار 3900 تومانی شده 4900 تومان حالا خوشحال میشه که بیشتر بالا نمیره ؟؟

  سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۲۷:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  از نظر حرفه ای باید همه چیز در بازار ایران شفاف باشد و عملکرد مسئولان باید با شفافیت ارزیابی شود. اقای سیف و وزیر پیشین اقتصاد باید پاسخگو باشند بر چه اساس علمی قیمت ارز را تا انتخابات 96 تثبیت کردند و یا سود موهوم 28 درصد تجویز کردند که عملا باعث انهدام سیستم بانکی شده است. انها کاری کردند که هیچ اقتصاد دان مستقلی که نگران قیش حقوقی ونگرانی مقام خود مثلا به عنوان مقام مشاور دولت را ندارد برای اقتصاد ایران تجویز نمی کرد و نمی کند. اگر تیم اقتصادی یا خارجی در چند سال گذشته به اصول علمی پایبند بودند و به دنبال نشان دادن همه چیز خوب و تورم تصنعی تک رقمی و رفع همه تحریمها در یکروز به مقامات بالا برای حقظ پست و محبوبیت بین عوام مردم نبودند به راحتی با یک بیل می شد مشکلات را حل کرد و از بزرگتر شدن ابعاد ان جلوگیری کرد ولی حالا با یک پیل هم نمی شود مشکلات اقتصادی و سیاست خارجی مانند برجام را حل کرد. ما مردم باید متوجه باشیم که دکتر حاذق بخاطر گریه و ناراحتی بچه یا والدین او تصمیم خود را برای تجویر داروی تلخ و عمل جراحی تغییر نمی دهد و به فکر سلامت بلند مدت کودک و بیمار هست. این مسئولان تیم اقتصادی و خارجی نه تنها حاذق نبودند بلکه فقط به فکر دادن مسکن و اب نبات به کودک بودندتا کودک و والدین کودک از انها برای کوتاه مدت تعریف کنند و این نتیجه است و حالا شما ببینید وزیر پیشین اقتصاد کجا هست تا نتیجه تجویر خود را ببیند.

  سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۱۵:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  علی

  لطفا هر چه سریعتر سود سپرده بانکی افزایش یابد تا دیر نشده.

  سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۲۶:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  دماوند ترکید!!!!

  سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۴۶:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  صلوات بلند بفرست

  سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۳۷:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  مردم میگویند قیمت دلار تا قبل از ماه رمضان به بیش از 7000 هزار تومان خواهد رسید .

  سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۴۷:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  محسن

  جمشید بسم الله کجایییییییییییی بیا بدادمون برس

  سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۲۴:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  نویسنده جوری نوشته که اگر اندازه یه پشمک شعور داشته باشی حرص میخوری, نوشته علیرغم پیش فروش سکه, آخه آدم نادان میش فروش با قیمت 9 درصد زیر قیمت بازار بعد از یکسال, این پیش فروش اسمشه؟ قیمت که قطعی نزده بود که, حالا بگذریم یه مشت نادان رفتند ثبت نام. جامعه از این افراد پر هست, مشکل ایران انباشتگی بیشعورهاست نه فرار مغز ها.

  سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۲۹:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  naser

  اگر مثل زمان قجر دولت نداشتیم الان نرخ ارز چند بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۳۰:۰۰ ب.ظ