date_range شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۰۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

واکنش به تخریب خانه 3 معلول ارومیه‌ای

واکنش به تخریب خانه 3 معلول ارومیه‌ای
منبع خبر: فرارو

رئیس بهزیستی شهرستان ارومیه اعلام کرده است: اصل ماجرا آنطور که در تصاویر منتشر شد نبود، اما با این وجود در کمترین زمان ممکن به وضعیت این خانواده رسیدگی شد.

روز گذشته تصویری در فضای مجازی منتشر شد که نشان دهنده تخریب خانه خانواده‌ای دارای ۳ معلول بود.

به گزارش برنا به نقل از روابط عمومی بهزیستی ارومیه ؛رئیس بهزیستی شهرستان ارومیه در خصوص این خبر توضیحاتی را ارائه داد که در ادامه می خوانید:

اصل ماجرا آنطور که در تصاویر منتشر شد نبود، اما با این وجود در کمترین زمان ممکن به وضعیت این خانواده رسیدگی خواهد شد .

در ادامه این توضیحات آمده است : پیش از این ۶۰ میلیون تومان به عنوان کمک بلاعوض به این خانواده داده شده بود و این خانواده با این پول یک واحد آپارتمان خریداری کرده بودند، اما بعد از مدتی این خانه را به فروش رسانده اند. پس از فروش آپارتمان، زمینی را خریداری کرده و قصد داشتند در این زمین ساخت و ساز انجام دهند که روز گذشته ماموران شهرداری مانع از این ساخت و ساز غیر مجاز شدند.

روز گذشته زمانی که نیرو‌های شهرداری در حال تخریب بنا بودند، این معلولان در محل حضور یافته و این تصاویر پس از آن منتشر شد.

۳ معلولی که در تصاویر حضور داشتند در خانه زندگی نمی‌کردند ، آن‌ها در خانه پسر بزرگ خانواده که معلولیت خفیف ذهنی دارد زندگی می‌کرده اند.

شب گذشته وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی دستور دادند که در کمترین زمان ممکن به وضعیت این ۳ معلول رسیدگی شود و پس از آن در محل حاضر شده و تا ساعت ۳ بامداد رسیدگی به وضعیت این خانواده در دستور کار قرار داشت.

پسر بزرگ خانواده ۳ روز قبل خانه‌ای برای مادر، خواهر و برادر معلول اجاره کرده بود. پس از مطلع شدن از وضعیت آنها، پول پیش اجاره این خانه به همراه یک سال اجاره آن را پرداخت کردیم تا مشکلات این خانواده در قدم اول کاهش پیدا کند.

صبح امروز مددکاران سازمان بهزیستی در محل زندگی این معلولان حضور پیدا کرده تا وسایل مورد نیاز زندگی نیز برای این خانواده تهیه و در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

نمایش موجودیت‌ها