date_range سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۰۸:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

سینماها میزبان جدیدترین فیلم مجیدی می‌شوند

سینماها میزبان جدیدترین فیلم مجیدی می‌شوند
منبع خبر: خبرگزاری ملیت

طبق گفته سخنگوی شورای صنفی «آن سوی ابرها» از 25 بهمن‌ماه در سینماها اکران عمومی خواهد شد.

به گزرش ملیت به نقل از عصرایران، «آن‌سوی ابرها» به کارگردانی مجید مجیدی 25 بهمن ماه به سینماها می آید.

فیلمساز سرشناس سینمای ایران پس از تجربه ساخت فیلم بزرگ و مهم «محمد رسول الله» این بار در هندوستان و  در یک تجربه جدید «آن‌سوی ابرها» را ساخت.

مجیدی «آن‌سوی ابرها» را به طور کامل در هند ساخته است و پیش از این در گفت و گویی در مورد آن گفته بود: «این اولین فیلم بلندی است که در خارج از کشورم ایران ساخته‌ام، تجربه‌ای که سال‌ها در انتظار رخ دادن آن بودم. «آنسوی ابرها» دنباله اعتقادات سینمایی من است که ریشه در ارزش‌ها انسانی، عشق، دوستی و روابط خانوادگی دارد. این فیلم همچون «بچه‌های آسمان» داستان یک برادر و خواهر است با این تفاوت که آنها بزرگ شده‌اند و با کشمکش‌های بزرگتری در شهر شلوغ بمبئی رو به رو هستند.»

او همچنین گفته بود: «این فیلم دیالوگ‌های انگلیسی بسیار کمی دارد و بخش عمده آن به زبان هندی است به همین دلیل بیشتر عوامل ساخت فیلمم را منحصرا از هند انتخاب کردم، چرا که آنها به خوبی با فرهنگ اینجا آشنایی دارند و این به من کمک فراوانی می‌کند. تنها یک یا دو نفر از عوامل فیلم ایرانی هستند که یکی از آنها مترجم من است. از آن جایی که تیم سازنده فیلم همگی هندی هستند به ما کمک می‌کند تا طرح داستانی ارگانیک ایجاد کنیم. در طول این سال‌ها چندین سفر به هند داشته‌ام و برای این فیلم نیز به هند رفت و آمد داشتم تا پیش از آغاز کار به بررسی همه چیز در اطرافم بپردازم. در این فیلم تمرکز ویژه‌ای روی بمبئی داشته‌ام و زمانی که فیلم ساخته شود می‌توانید این شهر را از زوایای گوناگون ببینید.»

این فیلم پیش از این در بخش رقابتی جشنواره فیلم لندن اولین نمایش جهانی خود را تجربه کرده بود.

طبق گفته ی سخنگوی شورای صنفی «آن‌سوی ابرها» پس از جشنواره فیلم فجر و از 25 بهمن ماه 1396 در سینماهای تهران و دیگر شهرهای کشور اکران عمومی خواهد شد.

مجید مجیدی بازیگر و کارگردان ایرانی متولد سال ١٣٣٨ در تهران است. وی آثاری مانند بدوک، پدر، بچه‌های آسمان، رنگ خدا، باران، پابرهنه تا هرات ، بید مجنون، آواز گنجشک ها، محمدرسول الله(ص) و... را کارگردانی کرده که فیلم بچه‌های آسمان جزو 5 نامزد نهایی دریافت اسکار بهترین فیلم خارجی زبان بوده است. او که سابقه پررنگی در زمینه بازیگری نیز دارد برای کارگردانی فیلم هایی که ساخته جوایز متعدد داخلی و خارجی را کسب کرده و یکی از چهره های شناخته شده سینمای ایران در عرصه بین المللی است.

تصویرها
سینماها میزبان جدیدترین فیلم مجیدی می‌شوند
سینماها میزبان جدیدترین فیلم مجیدی می‌شوند
نمایش موجودیت‌ها