date_range شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۸:۳۸:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

انتقاد نماینده ایران از تاثیر تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا بر فعالیت‌های یونیدو

انتقاد نماینده ایران از تاثیر تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا بر فعالیت‌های یونیدو
منبع خبر: خبرگزاری ملیت

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، طی سخنرانی در جریان سی‌وپنجمین اجلاس کمیته برنامه و بودجه سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)، نسبت به وضعیت نامناسب مالی یونیدو و تاثیر آن بر برنامه‌های توسعه‌ای این سازمان و عملکرد موثر آن، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، کاظم غریب‌آبادی همچنین از مدیرکل خواست تا تلاش‌های خود را برای وصول بدهی آمریکا که مربوط به قبل از خروج این کشور از یونیدو و افزون بر ۶۰ میلیون یورو است، مضاعف کند.

وی افزود: خروج این کشور از سازمان‌های بین‌المللی، هیچ مبنای حقوقی را برای آن جهت عدم پرداخت حق‌السهم خود به این سازمان‌ها فراهم نمی‌کند.

نماینده دائم کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود، به اقدامات قهری یک‌جانبه اشاره کرد. او در این راستا ضمن محکوم کردن و ابراز نگرانی عمیق از تحریم‌های غیرقانونی و غیرمشروع یک‌جانبه آمریکا علیه برخی کشور‌های در حال توسعه عضو یونیدو، اقدامات این کشور را مغایر با منشور ملل متحد، حقوق بین‌الملل و حقوق بین‌المللی بشر خواند که می‌تواند آثار خسارت‌باری را نیز بر فعالیت‌های یونیدو در اجرای کامل مسئولیت‌ها و ماموریت این سازمان داشته باشد.
نمایش موجودیت‌ها