date_range سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۲۴:۰۰ ق.ظ

جهانگیری: در آینده با چالش بزرگی در صندوق‌های بازنشستگی مواجه خواهیم بود

جهانگیری: در آینده با چالش بزرگی در صندوق‌های بازنشستگی مواجه خواهیم بود
منبع خبر: خبرگزاری ملیت
دسته خبری: سیاست|دولت

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در برنامه ششم، به برنامه‌هایی در جهت توانمندسازی و حفظ ارتقای سلامت جسمی، روانی و… سالمندان توجه شده است، گفت: باید در ارتباط با تامین نیازهای اساسی سالمندان در برنامه هفتم توسعه برنامه‌ریزی‌های مشخصی انجام شود.

به گزارش ملیت به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری صبح امروز (سه‌شنبه) در «نخستین کنفرانس بین‌المللی سالمندی» اظهار داشت: در حال حاضر ۷۰ تا ۸۰ درصد هزینه صندوق‌های بازنشستگی و ۱۰۰ درصد هزینه صندوق نیروهای مسلح نیز توسط دولت تامین می‌شود به همین دلیل در سال‌های آینده با چالش بزرگی در صندوق‌های بازنشستگی مواجه هستیم.

وی ادامه داد: باید تامین هزینه‌های بازنشستگی و نیروهای سالمند در دستور کار دولت قرار گیرد.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در برنامه توسعه‌ای و هم در برنامه‌های نظام سیاسی و اجتماعی در استفاده از ظرفیت سالمندان تاکید شده است، افزود: دولت باید بتواند از ظرفیت انسانی و کمک به نهادهای مدنی استفاده کند.

جهانگیری تاکید کرد: باید خانواده‌ها به این موضوع توجه کنند که سالمندان تجربه زیادی دارند، در برنامه‌ریزی باید این موضوع را مد نظر قرار دهند و به رفاه، امنیت و آرامش خانواده برسند؛ در این خصوص نیازمند برنامه بر اساس توانمندی‌های سالمندان هستیم.

به گفته وی، نهادهای مدنی رابط بین سالمند و دولت هستند و بنیاد فرزانگان نیز می‌تواند نقش مهمی در این خصوص داشته باشد و با استفاده از ظرفیت سالمندی در ارتباط با دولت نقش مهمی ایفا کند.

معاون اول رئیس‌جمهور به برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: این برنامه مبنی بر حفظ و ارتقای سلامت و توانمندسازی سالمندان و حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی و اجتماعی آنها تاکید دارد و باید زیرساخت‌های مورد نیاز در تامین امنیت سلامت و روانی و امید به زندگی در سالمندان در برنامه هفتم توسعه مد نظر قرار گیرد. همچنین باید در ارتباط با نیازهای سالمندان، برنامه‌های ویژه‌تری را در نظر بگیریم.
نمایش موجودیت‌ها