date_range سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۱۲:۰۰ ق.ظ

پیشنهاد ایجاد حساب سپرده‌گذاری سکه

پیشنهاد ایجاد حساب سپرده‌گذاری سکه
دسته خبری: اقتصاد|دولت

معاون اول رییس جمهور عنوان کرد: حفظ ذخایر و منابع بانک مرکزی به عنوان پس انداز ملی از اولویت‌های دولت است که با اجرای سیاست‌های ارزی اتخاذ شده این هدف حاصل خواهد شد.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، «اسحاق جهانگیری» در جلسه ستاد اقتصادی ساماندهی مسائل ارزی کشور، اظهار داشت: حفظ ذخایر و منابع بانک مرکزی به عنوان پس انداز ملی از اولویت های دولت است که با اجرای سیاست های ارزی اتخاذ شده این مقصود حاصل خواهد شد.

بر اساس این گزارش، معاون اول رییس‌جمهوری از بانک مرکزی خواست با ایجاد حساب سپرده‌گذاری سکه همانند سپرده گذاری ارزی در بانک‌ها اقدام لازم را انجام دهد.

ولی اله سیف، رییس کل بانک مرکزی نیز با اشاره به میزان پیش فروش سکه و استقبال مردم در روزهای اخیر، گفت: برای از بین بردن حباب قیمت در بازار طلا و سکه بانک مرکزی به پیش فروش سکه ادامه خواهد داد.

در این جلسه که وزرای اقتصاد و دارایی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت و روسای سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی و معاون اقتصادی رییس جمهور و دستیار ارشد اقتصادی رییس جمهور حضور داشتند مقرر شد قیمت دارو با توجه به پرداخت مابه التفاوت ۴۰۰ تومانی به ازای هر دلار برای واردات دارو افزایش پیدا نکند.

نمایش موجودیت‌ها