date_range دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۴۲:۰۰ ق.ظ

زیرساخت‌های فناوری برای اجرای بانکداری دیجیتال مهیا است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی زیر ساخت های فناوری جهت اجرایی شدن بانکداری دیجیتال خبر داد و بیان داشت: اجرایی شدن این نوع بانکداری در انتظار سیاست گذاری بانک مرکزی است.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ستاد خبری هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، "محمدجواد آذری جهرمی" درباره اجرای بانکداری دیجیتال و بدون شعبه در کشور اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مسئولیت فراهم کردن زیر ساخت‌ها برای اجرای بانکداری دیجیتال را بر عهده دارد و تا جایی که در حیطه وظیفه این وزارتخانه است، تمامی شرایط مهیا شده است.

وی ادامه داد: آمادگی لازم برای اجرای بانکداری دیجیتال و بدون شعبه از نظر دیتا سنتر، زیر ساخت‌ها و فناوری‌های روز دنیا، شبکه ملی اطلاعات و دیگر شرایط لازم که برعهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده، فراهم شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه تنها بخشی از اجرای بانکداری دیجیتال برعهده وزارت ارتباطات است و مابقی اقدامات و سیاست‌گذاری‌ها برعهده بانک مرکزی است، اظهار داشت: باید منتظر ماند تا بانک مرکزی برنامه‌ها و شاخص‌های اجرای بانکداری دیجیتال و بدون شعبه را مشخص و اعلام کند.

یادآور می‌شود، از جمله موضوعاتی که در هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت توسط متخصصان و کارشناسان مربوطه مورد بررسی قرار خواهند گرفت، موضوعات بانکداری دیجیتال و بانکداری بدون شعبه هستند.

 

هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت با موضوع "نوآوری، بازیگران جدید و کارآیی در کسب و کار مالی" دوم و سوم بهمن ماه سال جاری توسط پژوهشکده پولی و بانکی و شرکت ملی انفورماتیک در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.

 

نمایش موجودیت‌ها