date_range چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۰۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

چین همچنان بزرگترین طلبکار آمریکا باقی ماند

چین همچنان بزرگترین طلبکار آمریکا باقی ماند
منبع خبر: عصر اعتبار

عصر اعتبار- وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد با وجود اینکه بدهی آمریکا به چین تا پایان ماه آوریل (10 اردیبهشت) به میزان یک‌میلیارد و 800 میلیون دلار کاهش یافته است اما پکن همچنان بزرگترین بستانکار آمریکا است.

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبرا» به نقل از ایرنا، رادیو بین المللی چین روز چهارشنبه گزارش کرد تا پایان ماه آوریل، ارزش بدهی ملی آمریکا در دست چین 1242 میلیارد و 800 میلیون دلار بود.
این در حالی است که ژاپن دومین کشور بستانکار آمریکا مبلغ پنج میلیارد و 700 میلیون دلار بیشتر از خزانه ملی آمریکا در دست دارد که مبلغ کل آن به 1142 میلیارد و 800 میلیون دلار رسیده است.
تا پایان ماه آوریل، میزان کل بدهی آمریکا به 6238 میلیارد و 500 میلیون دلار رسیده است که در مقایسه با مبلغ آن در پایان ماه مارس (10 فروردین) که 6287 میلیارد دلار بود، 50 میلیارد دلار کاهش یافته است.
بیش از یک سوم کل مبلغ کل بدهی آمریکا به کشورهای جهان، سهم چین و ژاپن است.
بدهی ملی ایالات متحده آمریکا مبلغی است که دولت فدرال ایالات متحده آمریکا بدهکار است اندازهٔ بدهی عمومی ارزش اوراق بهادار خزانه داری است که توسط وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا و دیگر سازمان‌های دولت فدرال صادر شده‌اند.
چین بزرگترین شریک تجاری ایالات متحده است در حالی که ایالات متحده آمریکا دومین شریک تجاری چین است.
میزان مبادلات تجاری دو کشور در سال 2017 به حدود 600 میلیارد دلار رسید در حالی که این رقم در سال 1979 یعنی زمانی که دو کشور روابط دیپلماتیک خود را برقرار کردند کمتر از 2.5 میلیارد دلار در سال بود.

نمایش موجودیت‌ها