قیمت طلای جهانی رکورد جدید زد
منبع خبر: عصر اعتبار

عصر اعتبار- قیمت طلا در معاملات روز پنج‌شنبه‌بازار جهانی تحت تاثیر سیگنال بانک مرکزی آمریکا برای کاهش نرخ‌های بهره در اواخر امسال که افت دلار را به دنبال داشت، حداکثر 1.8 درصد صعود کرد و به بالاترین حد خود در بیش از پنج سال اخیر صعود کرد.

به گزارش پایگاه خبری « عصر اعتبار » به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 1.4 درصد افزایش یافت و به 1378 دلار و 45 سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا 2.5 درصد صعود کرد و به 1382 دلار و 60 سنت رسید.

بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد آماده است با ریسک‌های رو به رشد برای اقتصاد داخلی مقابله کند و با توجه به رشد تنش‌های تجاری و نگرانی‌های فزاینده نسبت به پایین ماندن فشارهای تورمی، کاهش نرخ‌های بهره را از ماه آینده آغاز می‌کند.

کاهش نرخ‌های بهره هزینه نگهداری طلا که سوددهی ندارد را کاهش می‌دهد و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند را تقویت می‌کند و همزمان با ضعیف کردن ارزش دلار، خرید این فلز ارزشمند برای خریداران غیرآمریکایی ارزان‌تر می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، با وجود این که بانک مرکزی آمریکا در نشست هفته جاری خود نرخ‌های بهره را بدون تغییر گذاشت اما تغییر انتظارات بازار در خصوص سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا، باعث افت ارزش دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا شد.

در این بین قیمت طلا به دلار استرالیا نیز برای نخستین بار از مرز 2000 دلار عبور کرد و به رکورد 2005 دلار و 23 سنت رسید.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد هر اونس طلا برای تحویل فوری از آنجا که مقاومت در مرز 1371 دلار را شکسته است، ممکن است به مرز 1404 دلار صعود کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.4 درصد صعود کرد و به 15 دلار و 22 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.3 درصد افزایش یافت و به 812 دلار و 67 سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.2 درصد افزایش، 1503 دلار و 75 سنت معامله شد.

نمایش موجودیت‌ها