date_range پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۱:۱۸:۳۲ ب.ظ

نخستین مدال جهانی تیراندازی قم

نخستین مدال جهانی تیراندازی قم
دسته خبری: ورزش|تیراندازی

تیراندازی استان قم برای نخستین‌بار با درخشش ملی‌پوش پرافتخار خود در مسابقات 20149 قهرمانی دانشجویان


تیراندازی استان قم برای نخستین‌بار با درخشش ملی‌پوش پرافتخار خود در مسابقات 20149 قهرمانی دانشجویان دنیا به مدال جهانی دست یافت.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، امسال سی‌امین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان با حضور ورزشکاران بیش از یکصد کشور جهان برگزار می‌شود و شهر ناپل ایتالیا میزبانی این رقابت‌ها را انجام می‌دهد، مسابقاتی که تیراندازی یکی از رشته‌های جذاب و مهم آن برای قمی‌های علاقمند به ورزش است.
تیراندازی قم بعد از کسب نخستین مدال آسیایی خود در سال 2015 از پیکارهای قهرمانی نوجوانان آسیا توسط یک بانوی تیرانداز به نام سیده‌رویا صبح‌خیز، این بار در پیکارهای 2019 قهرمانی دانشجویان دنیا توسط یک مرد تیرانداز به نام هادی غرباقی موفق به کسب مدال جهانی شد.
این در حالی است که مسابقات ورزشی دانشجویان جهان علاوه بر تیراندازی در سایر رشته‌ها نظیر والیبال، تیراندازی با کمان و تکواندو نیز جریان دارد و نزدیک به 6 هزار ورزشکار در آن حضور دارند، رقابت‌هایی که در سه شهر ناپل، سالرنو و کاسرتا کشور ایتالیا جریان دارد و نقره تیراندازی آن نصیب ورزش قم شد.
در این مسابقات که دقیقا یک هفته بعد از پایان رقابت‌های تیراندازی قهرمانی اروپا به انجام رسید و چهره‌های مطرح اروپایی نیز در آن حضور داشتند، هادی غرباقی نماینده کشورمان در رشته تفنگ بادی بود که در بخش انفرادی با وجود تلاش برای کسب مدال توفیقی کسب نکرد اما در بخش تیمی صاحب به نشان نقره جهان رسید.
این موفقیت در سومین روز یونیورسیاد 2019 توسط تیراندازان کشورمان در تفنگ بادی ۱۰ متر آقایان به دست آمد و پس از پایان دور مقدماتی و با توجه به نتایج تیراندازان ایران در بخش انفرادی، تیم کشورمان پس از چین در جایگاه دوم ایستاد و صاحب نشان نقره دنیا شد، در حالی که ترکیب این تیم را هادی غرباقی تیرانداز قم در کنار امیرمحمد نکونام و مهیار صداقت تشکیل می‌دادند.
 

نمایش موجودیت‌ها