date_range پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۱:۱۸:۳۲ ب.ظ

یک فعالی سیاسی اصولگرا: ما اصولگراها 40 سال است چکش به دستیم

یک فعالی سیاسی اصولگرا: ما اصولگراها 40 سال است چکش به دستیم

روزنامه‌نگار اصولگرا گفت یکی از تخصص‌های ما اصولگراها «زدن دکان دو نبش فصلی» و پایین کشیدن کرکره همین


روزنامه نگار اصولگرا گفت یکی از تخصص های ما اصولگراها «زدن دکانِ دو نبشِ فصلی» و پایین کشیدن کرکره همین دکان پس از انتخابات است، دوستان وقتی فهمیدند «جمنا» مغازه ای نیست که بتوان در آن کاسبی کرد، مغازه دیگری برای کسب رای در انتخابات افتتاح کردند.
محمد مهاجری در پاسخ به پرسشی درباره تمایل نداشتن اصولگرایان به کار جمعی و تشکیلاتی اظهار داشت: اصولگرایان نسبت به اصلاح طلبان اراده قوی‌تری برای کار جمعی دارند اما مشکل این است که اختلافات درونی آنها همانند اصلاح طلبان خیلی گسترش یافته است.
وی افزود: اصولگرایان تصور می‌کنند چون جناح اصلاح طلب و اعتدال گرا به دلیل حمایت از دولت تضعیف شده است؛ مردم «عاشقانه» به پای صندوق‌های رای می‌روند و به آنها رای می‌دهند.
این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: در واقع آنها خود را پیروز انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می‌دانند و به شکل طبیعی هرکس که خود را از اکنون پیروز بداند در پی وزن کشی سیاسی می‌رود.
مهاجری ادامه داد: هرکس می‌خواهد وزن خودش را به رخ دیگران بکشد و بر اساس آن سهم خود را مطالبه کند.
وی درباره سخنان روز پنج شنبه «بهزاد نبوی» مبنی بر اینکه «اگر اصلاح طلبان نباشند اصولگرایان به جان هم می افتند»، گفت: این تعبیر هم درست و هم ناقص است. این موضوع درباره جناح اصلاح طلب هم صدق می‌کند و حتی بدتر از اصولگرایان هستند.
این روزنامه نگار اصولگرا همچنین گفت: اینکه کانال حامی رئیس دولت‌های نهم و دهم، شورای ائتلاف جریان ارزشی انقلاب را مانند جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) ناکام دانسته است باید بگویم مواضع این جناح ارزش بررسی ندارد و صرفاً به دلیل اینکه حضور داشته باشند، این تحلیل‌های بی ربط را ارائه می‌کنند.
مهاجری در پاسخ به اینکه آیا اختلافات میان اصولگرایان نقد درون جریانی است، تاکید کرد: حرف‌های روشنفکری نزنید! این حرف‌ها چیست؟ اصولگرایی نقد درون جریانی یا تشکیلاتی ندارد.مااصولگراها  راحت تر از آن چیزی که فکر می‌کنید هستیم!
وی در باره نو اصولگرایی که قالیباف مطرح کرده است گفت:این هم  مغازه‌ای در «راسته بازار» سیاست است تا به سایر مغازه‌ها بگوید «جنس نو» عرضه می‌کند.
وی ادامه داد: در تهران قدیم، بِرندهایی چون چلوکبابی «صداقت» وجود داشت. اگر کسی می‌آمد مغازه تازه ای می‌زد، عنوان بِرند شناخته شده قبلی را تغییر می‌داد و نام مغازه اش را «صداقت نو» می‌گذاشت. در واقع نو اصولگرایی هم از این نوع و مغازه‌ای مقابل مغازه قبلی است.
وی بازار اصولگرایی و اصلاح طلبی را کاسبی دانست و اظهار داشت: هر دو جناح از روش سنتی مغازه داری استفاده می‌کنند و حتی تحلیل‌های آنها نه با ماشین های محاسبه مدرن بلکه با «چرتکه» انجام می‌شود.
مهاجری درباره سخنان خطیب نماز جمعه هفته گذشته تهران خطاب به دولت مبنی بر اینکه «اگر قفل‌ها با کلید باز نمی‌شود دست کم با چکش باز کنید»، اظهار داشت: همیشه ما اصولگرایان با چکش قفل‌ها را باز می‌کردیم، این بار هم بیاییم باز کنیم! اگر مشکلات با چکش باز می‌شد در این ۴۰ سال چرا باز نکردیم؟
 

نمایش موجودیت‌ها