date_range شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۰۶:۰۰ ق.ظ

کشتی‌آرای در گفت وگو با «عصر مالی» سه دلیل مهم گرانی طلا و سکه / پیش‌بینی هفته جاری

کشتی‌آرای در گفت وگو با «عصر مالی» سه دلیل مهم گرانی طلا و سکه / پیش‌بینی هفته جاری
منبع خبر: عصر مالی

برخلاف قیمت جهانی طلا، هفته گذشته نرخ طلا و سکه در بازار داخلی روبه افزایش بود که سه عامل در این گرانی تاثیرگذار بوده است.

محمد کشتى آراى، رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبرى «عصرمالى» ارزیابى خود از وضعیت بازار طلا و سکه در هفته اى که گذشت را اینگونه بیان کرد: هفته گذشته قیمت جهانى طلا در بازار جهانى روند نزولى را در پیش گرفت و به طور متوسط قیمت اونس طلا حدود ٢٠ دلار کاهش یافت .

او در ادامه بیان کرد: برخلاف قیمت جهانى طلا، نرخ طلا و سکه در بازار داخلى رو به افزایش بود که سه عامل در این گرانى تاثیرگذار بوده است .

کشتى آراى به عواملى که باعث افزایش قیمت طلا و سکه دربازار شد تاکید کرد و افزود: صعودى شدن قیمت ارز، افزایش تقاضا براى خرید سکه و نوسان قیمت طلا در بازار جهانى از جمله عواملى بودند که باعث تغییر و افزایش قیمت طلا و سکه در بازار شدند .

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور به مقایسه قیمت سکه طى هفته گذشته پرداخت و گفت: قیمت سکه روز   جمعه دو میلیون و ٩٨٠ هزار تومان بود که این قیمت نسبت به روز پنج شنبه ٨٠ هزار تومان و نیز نسبت به ابتداى هفته گذشته ١٥٠ هزار تومان افزایش داشت .

او ادامه داد: قیمت نیم سکه روز جمعه یک میلیون و ٣٩٠ هزار تومان بود که نسبت به ابتداى هفته ٧٠ هزار تومان گران شد، ربع سکه با ٢١ هزار تومان افزایش به ٧٢١ هزار تومان رسید و در نهایت سکه یک گرمى هم تا پایان هفته اى که گذشت ١٠ هزار تومان افزایش یافت .

به گفته کشتى آرا، هر گرم طلاى ١٨ عیار با افزایش ٩ هزار تومانى نسبت به ابتداى هفته گذشته همراه شد .

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور با تاکید بر آنکه هفته گذشته هفته پرنوسان بازار طلا و سکه بود، افزود: نکته قابل توجه این است که باوجود واگذارى نوبت دوم سکه هاى ثبت نام شده که بانک مرکزى اقدام به توزیع سکه ها کرده بود انتظار مى رفت تا با ورود آن سکه ها به بازار   شاهد شکسته شدن و کاهش حباب قیمت سکه در بازار باشیم که متاسفانه چنین اتفاقى در بازار رخ نداد .

او تاکید کرد: عدم واگذارى سکه هاى ثبت نام شده به بازار از دیگر دلایل افزایش قیمت سکه بود که مجددا باعث ایجاد یک حباب قیمتى بر روى نرخ این کالا شد .

کشتى آراى روند بازار طلا و سکه در هفته جارى را پیش بینى و بیان کرد: به هیچ عنوان روند قیمت و معاملات بازار طلا و سکه در بازار قابل پیش بینى نیست اما آنچه که مسلم است این است که در صورت تکرار روند هفته گذشته به طور طبیعى قیمت سکه با روند کاهشى همراه نمى شود اما در حال حاضر افزایش آن هم مشخص نیست.

نمایش موجودیت‌ها