date_range سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۰۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

مصوباتی جدید برای توزیع به‌موقع سود سهام عدالت

مصوباتی جدید برای توزیع به‌موقع سود سهام عدالت
منبع خبر: عصر مالی
دسته خبری: اقتصاد|بورس

شورای عالی اجرای اصل 44 درباره عدم توزیع به‌موقع سود سالانه شرکت‌های بورسی و غیربورسی حاضر در سهام عدالت، پاداش هیئت مدیره، نحوه واگذاری سهام ترجیحی و… تصمیم‌گیری کرد.

 


به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"   شورای عالی اجرای اصل 44 درباره عدم توزیع به موقع سود سالانه شرکتهای بورسی و غیربورسی حاضر در سهام عدالت ، پاداش هیات مدیره ، نحوه واگذاری سهام ترجیحی و... تصمیم گیری کرد.

در این جلسه مقرر شد در راستای حفظ و صیانت از دارایی مشمولین سهام عدالت که تاکنون برای دریافت سود مراجعه نکردند و به منظور جلوگیری از عدم کاهش ارزش این دارایی‌ها، سازمان خصوصی سازی مجدداً‌ فراخوان هایی را از طریق رسانه ها و صدا و سیما برای دریافت شماره حساب بانکی آنها منتشر کند و در صورت عدم مراجعه این افراد در مدت زمان تعیین شده، دارایی این گروه از مشمولین نزد یکی از بانکهای دولتی با نرخ سود مناسب سپرده گذاری شود.

همچنین در خصوص تعیین بازه زمانی به منظور شناسایی وراث مشمولین متوفی سهام عدالت و نیز شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت که در موعد مقرر قانونی سود مربوط به سهام عدالت را واریز نمی کنند تصمیم گیری شد.

پاداش هیات مدیره شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت و الحاق یک تبصره به ماده (هـ) آیین نامه اجرایی نحوه واگذاری سهام ترجیحی از دیگر موضوعاتی بودند که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در خصوص این دو موضوع تعیین تکلیف شد.

درخواست جهانگیری از وزیر اقتصاد

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در جلسه شورای عالی اجرای اصل 44 گفت: پس از ابلاغ این اصل توسط رهبر معظم انقلاب و رفع ابهامات در خصوص رشد بخش خصوصی، انتظار می رفت فضای مناسبی برای فعالیت بخش خصوصی و فعالان اقتصادی فراهم شود.

وی افزود: تا پیش از ابلاغ اصل 44 کارهای بزرگ اقتصادی محدود به بخش دولتی بود و ابهاماتی پیش روی گسترش فعالیت و رشد بخش خصوصی وجود داشت که با ابلاغ آن و از بین رفتن این ابهام فرصت بزرگی برای بخش خصوصی ایجاد شد تا بتواند در جهت شکوفایی اقتصاد به هر میزان که می تواند رشد کند و از فاینانس و سایر فرصت ها که بخش دولتی از آن بهره‌مند بود، استفاده کند.

این مقام مسئول با اشاره به تصمیمات اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا برای واگذاری طرح های نیمه تمام با شرایط سهل و آسان به بخش خصوصی، ادامه داد: تصمیمات مناسب و راهگشایی در این زمینه اتخاذ شد و امتیازات و معافیت های فراوانی برای بخش خصوصی در نظر گرفته شد. بر اساس تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا مقرر شد مدیرانی که نسبت به واگذاری طرح ها به بخش خصوصی تصمیم گیری می کنند، اگر تصمیم آنها منطبق با کارگروه واگذاری طرح ها باشد از بازخواست توسط دستگاه های نظارتی معاف شوند.

جهانگیری افزود: البته مدیری که برای تصمیم گیری واهمه داشته باشد مدیر نیست چرا که مدیران منصوب شدند تا در چارچوب قانون با قدرت و جسارت تصمیمات مناسب اتخاذ کنند و در عین حال اگر تصمیم نادرستی اتخاذ کنند باید در مقابل آن پاسخگو باشند. مجموعه تصمیمات اتخاذ شده در راستای زمینه سازی برای رشد بخش خصوصی و ایجاد شرایط سهل و آسان برای واگذاری طرح ها به این بخش به معنای آن است که دولت و نظام اهتمام ویژه ای برای باز کردن مسیر فعالیت بخش خصوصی دارند و از بخش خصوصی بطور جدی حمایت خواهند کرد.

جهانگیری از وزیر اقتصاد خواست دبیرخانه شورای عالی اجرای اصل 44 فعال تر از گذشته عمل کند و در کارگروه تخصصی این شورا مطالب و دستور جلسات مناسب تدوین و در جلسات آتی شورا مطرح شود.

در این جلسه که وزیرن اقتصاد، دادگستری،سرپرست وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، روسای سازمان های بورس، خصوصی سازی و بازرسی و نمایندگان ناظر مجلس حضور داشتند، رییس سازمان خصوصی سازی گزارشی از پرداخت سود سهام عدالت به مشمولین ارائه کرد و گفت: تاکنون 7میلیون نفر از مشمولین سهام عدالت با وجود فراخوان های متعدد، شماره شبا حساب بانکی را به این سازمان اعلام نکردند.

 

نمایش موجودیت‌ها