date_range شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۲۲:۰۰ ب.ظ

مدیرکل سینمای حرفه‌ای تغییر می‌کند/ حذف فرجی و آمدن حبشی

مدیرکل سینمای حرفه‌ای تغییر می‌کند/ حذف فرجی و آمدن حبشی
منبع خبر: خبرگزاری صبا

محمدرضا فرجی از مدیرکلی سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی کنار رفته و بهمن حبشی جای او را می‌گیرد؛ تغییری که به نظر می‌رسد در پی تخلف در اکران «رحمان 1400» رخ داده است.

مدیرکل سینمای حرفه‌ای تغییر می‌کند/ حذف فرجی و آمدن حبشیبه گزارش خبرنگار صبا، محمدرضا فرجی مدیرکل سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی جای خود را به بهمن حبشی می دهد و خبرها حاکی از آن است که این تغییر پیرو اتفاقات اخیر در تخلف فیلم «رحمان 1400» به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه کنندگی علی سرتیپی رخ داده است.

این تغییر در حالی اتفاق می افتد که محمدرضا فرجی از مدیران سازمان سینمایی مدیری بود که به طور رسمی نسبت به این تخلف واکنش نشان داد. حال باید دید تنها مدیری که در این میان تغییر می کند فردی است که نسبت به این موضوع واکنش داشته و یا دیگر ارکان سازمان سینمایی نیز تذکری دریافت کرده اند؟

فرجی در گفتگویی رسمی تاکید کرده بود: انتظار ما بر حرفه‌ای بودن تهیه کنندگان، پخش کنندگان و حتی کارگردان فیلم‌ها در اجرای ضوابط و مقررات و آیین نامه‌های اجرایی مصوب است و سینما نباید به دلیل یک سهل انگاری دچار آسیب شود.

وی در پاسخ به این پرسش که این اشتباه متوجه چه فردی است؟ توضیح داده بود: فعلا از نظر حقوقی، پخش کننده و تهیه کننده باید پاسخگوی این اتفاق باشند و ما هم در حال بررسی این موضوع هستیم.

درنهایت پرونده «رحمان 1400» اینگونه بسته شد که فیلم پس از هفته های متمادی اکران از پرده پایین آمد و دست اندرکاران آن اعم از تهیه کننده و پخش کننده جریمه نشدند.
تصویرها
مدیرکل سینمای حرفه‌ای تغییر می‌کند/ حذف فرجی و آمدن حبشی
نمایش موجودیت‌ها