date_range سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۲۲:۰۹ ب.ظ

برگزاری نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری کنفرانس بین‌المللی حقوق کودک/ نظری: خانواده یکی از مهمترین جایگاه‌های تامین امنیت، سلامت و رشد کودکان است

برگزاری نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری کنفرانس بین‌المللی حقوق کودک/ نظری: خانواده یکی از مهمترین جایگاه‌های تامین امنیت، سلامت و رشد کودکان است
منبع خبر: وزارت کشور
دسته خبری: جامعه|خانواده

نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری کنفرانس بین‌المللی حقوق کودک به ریاست نظری مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با حضور اعضای شورا تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ فریبا نظری پورکیایی مشاور امور زنان و خانواده وزارت کشور با اعلام این خبر، گفت: چهارم تا پنجم آذرماه سال جاری، ایران، میزبان نخستین کنفرانس بین المللی حقوق کودک خواهد بود.
وی افزود: این کنفرانس با محورهای عدالت برای کودکان، حق بر آموزش کودکان، حق بر صلح و کودکان، حمایت قانونی از کودکان کار و خیابان برگزار می گردد.
نظری اشاره کرد: دفتر امور زنان و خانواده‌ی وزارت کشور به عنوان عضو شورای سیاست گزاری این کنفرانس و عضو اصلی دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به همراه مدیران کل دفاتر بانوان و خانواده‌ استانداری‌ها به عنوان دبیر استانی این مرجع، از شرکت کنندگان اصلی کنفرانس و نشست است.
وی افزود: این دفتر، خانواده را یکی از مهمترین جایگاه‌های تامین امنیت، سلامت و رشد کودکان می‌داند و از همین رو بر مباحث و برنامه‌های حوزه‌ی کودکان تاکید داشته و در این راستا، ناظر و مطالبه‌گر جدّی و اصلی دستگاههای اجرایی استان های سراسر کشور در اجرای دقیق و درست ماموریت ها و وظایف قانونی شان در همین رابطه است.
شایان ذکر است نشست منطقه‌ای آموزش حقوق کودک نیز بلافاصله پس از کنفرانس بین المللی از تاریخ ششم تا نهم آذرماه با حضور پنجاه تن از نمایندگان کشورهای منطقه از سوی دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری با همکاری و همراهی دستگاه های عضو این مرجع در تهران، برگزار خواهد شد.
گفتنی است، پوستر کنفرانس در سایت وزارت دادگستری با لینک زیر ، قابل دسترسی است.
 
 
نمایش موجودیت‌ها