date_range پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۲۰:۰۰ ب.ظ

قیمت دلار، یورو و سکه در بازار امروز

قیمت دلار، یورو و سکه در بازار امروز

قیمت دلار در صرافی‌ها امروز به رقمی کمتر از 12 هزار تومان رسیده است و در کانال یازده هزار تومانی در نوسان است. براساس آنچه بانک مرکزی اعلام کرده است نرخ فروش هر دلار آمریکا در صرافی‌ها 11 هزار و 900 تومان بوده و با نرخ 11 هزار و 800 تومان خریداری می‌شود. همچنین هر یورو در صرافی‌ها امروز به نرخ 13 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد و در مقابل صرافی‌ها هر یورو را 13 هزار و 400 تومان می‌خرند.

در حالی که روز گذشته نرخ دلار چیزی حدود 13 هزار تومان بود صبح امروز پنجشنبه -بیست و چهارم آبان ماه- وارد کانال 11 هزار تومان شد.
به گزارش اعتدال،‌ از اوایل امروز نرخ دلار امریکا در روند کاهش خود به 11 هزار و 800 تومان رسید و در حال حاضر قیمت فروش دلار در صرافی‌ها 11 هزا و 900 تومان است. همچنین دیگر ارز پر تقاضای بازار یعنی یورو، در محدوده 13 هزار و 400 تومان تا 13 هزار و 500 تومان در بازار آزاد معامله می شود. به نوشته ایلنا، این در حالی است که روز گذشته در بازار آزاد دلار با قیمت حدود 13 هزار تومان معامله می‌شد. همچنین نرخ هر یورو در سامانه نیما نیز بر اساس آخرین اعلام بانک مرکزی در روز یکشنبه، ۸۹۲۲ تومان بوده است. برخلاف تصور عده‌ای،  اعمال تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا نتوانست موجب ایجاد التهاب در بازار ارز شود و طبق گفته برخی از کارشناسان اقتصادی این افت قیمت ارز در بازار ادامه خواهد داشت و تا در روز‌های آینده دلار به قیمت واقعی یعنی چیزی حدود 8 هزار تومان خواهد رسید. کاهش ۱۶درصدی قیمت سکه و طلا در بازار همچنین قیمت سکه و طلا در بازار از نخستین روز هفته تا امروز در مدار کاهشی در حرکت بوده به طوریکه آمارها نشان می‌دهد که بازار شاهد کاهش ۱۶ درصدی قیمت سکه و طلا در هفته اخیر بوده است. در این راستا، محمد کشتی‌آرای، عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر درمورد آخرین قیمت سکه و طلا در بازار به ایسنا گفت: قیمت سکه طرح جدید در بازار امروز سه میلیون و ۸۳۰ هزار تومان، قیمت نیم سکه یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۶ هزار تومان و قیمت سکه‌های یک گرمی ۶۵۰ هزار تومان است. وی افزود: هر مثقال طلا در بازار امروز با قیمت یک میلیون و ۵۳۰ هزار تومان، هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت  ۳۵۴ هزار تومان معامله شد. قیمت‌ سکه نسبت به روز گذشته حدود ۱۵۰ هزار تومان کاهش داشته است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز حدود ۳۱ هزار تومان کاهش قیمت داشته است. به گفته عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر، قیمت سکه و طلا در طول هفته یعنی از روز شنبه تا امروز ۱۶ درصد کاهش قیمت داشته است. این کاهش قیمت به دلیل کاهش تقاضا، افزایش تعداد فروشندگان و کاهش تعداد معاملات است.
نمایش موجودیت‌ها