date_range یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۳۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مصوبه مثبت مجلس برای شرکت‌های خدمات پرداخت بورسی و بانک‌ها

مصوبه مثبت مجلس برای شرکت‌های خدمات پرداخت بورسی و بانک‌ها
دسته خبری: اقتصاد|مجلس

با مصوبه امروز و مثبت مجلس برای شرکت‌های خدمات پرداخت بورسی و بانک‌ها، خرده‌فروش‌ها و واحدهای صنفی به استفاده از پایانه فروشگاهی مکلف شدند.

با مصوبه امروز و مثبت مجلس برای شرکت های خدمات پرداخت بورسی و بانک ها ، خرده فروش ها و واحدهای صنفی به استفاده از پایانه فروشگاهی مکلف شدند.

 در جریان جلسه امروز مجلس، لایحه پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان ، بررسی و طی آن 171 نماینده به ماده دو این لایحه رای مثبت دادند تا رویدادی مثبت برای شرکت های خدمات پرداخت بورسی (PSP) و بانک ها رقم خورده شود .

طبق ماده دو لایحه پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، کلیه اشخاص مشمول مکلفند به ترتیبی که سازمان مقرر می کند نسبت به ثبت نام در سامانه مودیان اقدام کنند. خرده فروشی ها و واحدهای صنفی که مستقیماً با مصرف کننده نهایی ارتباط دارند، علاوه بر عضویت در سامانه مودیان، موظف به استفاده از پایانه فروشگاهی هستند. استفاده از پایانه فروشگاهی برای مودیانی که مستقیماً با مصرف کننده نهایی ارتباط ندارند، الزامی نیست اما مودیان مزبور موظفند کلیه صورت حساب ها را به ترتیبی که سازمان مقرر می کند از طریق سامانه مودیان صادر کنند.
نمایش موجودیت‌ها