date_range سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۰۹:۳۴ ب.ظ

رئیس مجلس اعلام کرد: لایحه پالرمو به مجمع تشخصی می‌رود

رئیس مجلس اعلام کرد: لایحه پالرمو به مجمع تشخصی می‌رود
منبع خبر: پولی مالی
دسته خبری: سیاست|مجلس

اخبار پولی مالی- بعد از اینکه لوایح مبارزه با جرایم سازمان‌یافته بین‌المللی و پولشویی در مجمع تشخیص مورد بررسی قرار گرفت، اگر نظر شورای نظارت درست بود، اعمال می‌شود در غیر این صورت همان قانون مجلس خواهد بود.

به گزارش اخبار پولی مالی ، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز سه‌شنبه، 3 مهرماه 1397 در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: لایحه های الحاق دولت .ج.ا. ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته و پولشویی برای بررسی به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده می‌شود.

لاریجانی توضیح داد: در رابطه با این دو لایحه ملاحظاتی از سوی شورای نظارت مجمع تشخیص وجود داشت که آن را به مجمع داد ضمن اینکه هم در مورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی و هم مبارزه با پولشویی معمولاً شورای نظارت لایحه را در زمان بررسی به کمیسیون ارسال می‌کند اما این بار به شورای نگهبان داده شد بنابراین کمیسیون این مورد را مد نظر قرار نداد و می‌توانست در نظر نگیرد زیرا شورای نگهبان باید نظر می‌داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هم اکنون این دو لایحه برای بررسی بیشتر در صحن مجمع تشخیص مصلحت به مجمع فرستاده می‌شود چرا که آن ملاحظات در کمیسیون مد نظر قرار گرفته نشد ضمن اینکه می‌توانستند در نظر نگیرند به این دلیل که شورای نگهبان باید نظر می‌داد.

وی افزود: شورای نگهبان می‌تواند پس از تصویب لایحه در مورد آن به مجمع تشخیص اعلام نظر کند بنابراین در جلسه مجمع بحث شد و آقای رضایی گفتند اگر شما این نظر را قبول ندارید باید به مجمع بیاید، این موضوع در جلسه مجمع تشخیص بحث شد اما اعضای مجمع روی این اظهارنظر ایراد داشتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان به این نکته اشاره کرد که بعد از اینکه این لوایح در مجمع تشخیص مورد بررسی قرار گرفت، اگر نظر شورای نظارت درست بود، اعمال می‌شود در غیر این صورت همان قانون مجلس خواهد بود . /خانه ملت

نمایش موجودیت‌ها