date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۳۸:۰۰ ق.ظ

مس شیلی روی سکوی پرش

مس شیلی روی سکوی پرش
منبع خبر: ماین نیوز

گروه معادن >مس - افت قیمت مس در سال‌های گذشته بسیاری از پروژه‌های معدنی را به تعطیلی کشاند. با افزایش دوباره قیمت، برخی از این پروژه‌ها فعال شده‌اند. شیلی از جمله کشورهای است که برای افزایش تولید پس از بالارفتن قیمت‌ها نقشه‌هایی در سر دارد.

 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از عصرمس، طبق اعلام کمیسیون مس شیلی، کوچیلکو، انتظار می‌رود تولیدات مس معدنی شیلی در سال 2028 به 6.32 میلیون تن برسد که این حجم تولید در مقایسه با حجم تولید سال 2016 افزایش 13.9 درصدی را نشان می‌دهد. این کمیسیون در مطالعه اخیر خود بیان کرد که چنین تخمین رشدی براساس سطح تولید مورد انتظار پروژه‌های معدن‌کاری که در طرح‌های سرمایه‌گذاری سال 2017 مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند، بوده است.

«متال بولتن» در گزارشی در این زمینه نوشت بدون این پروژه‌های معدن‌کاری، تولید معادن مس شیلی در سال‌های 2016 تا 2028 با افت 31.5 درصدی به 3.8 میلیون تن خواهد رسید که علت این افتِ تولید، کاهش عیار سنگ معدن و اتمام منابع معدنی برخی از معادن فعال خواهد بود. این کمیسیون اضافه کرد، درصورتی‌که پروژه‌های جایگزین و عملیات طرح‌های توسعه‌ای فعلی به مرحله بهره‌برداری برسد، ممکن است به‌طور جزئی کاهش تولید طبیعی جبران شود. کوچیلکو همچنین گفته این وضعیت توجه‌ها را به نیاز موجود برای پروژه‌های جدید جلب کرده است و این امکان را فراهم می‌آورد که تولید مورد انتظارِ 6.32 میلیون تن در سال 2028 محقق شود.

اقتصاد شیلی عمدتاً وابسته به عملکرد صنعت مس آن است، که از افزایش اخیر قیمت‌ها منتفع شده است. قیمت سه‌ماهه مس در هفته پایانی سال 2017 میلادی در بورس فلزات لندن به بالاترین سطح خود در چهارسال گذشته رسید و در روز سه‌شنبه، 2 ژانویه، قیمت‌های شروع سال 2018، بالاتر از سطح 7هزار و 200 دلار در هر تن بود. در همین‌حال، شاخص کنسانتره مس مؤسسه متال‌بولتن در پایان ماه دسامبر به پایین‌ترین سطح چهارماهه خود کاهش یافت که این روند با انتظارات کاهش این شاخص در سال 2018 مطابق بوده است.

تصویرها
مس شیلی روی سکوی پرش
مس شیلی روی سکوی پرش
نمایش موجودیت‌ها