date_range سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۵۱:۰۰ ق.ظ

پشیمان حمایت از روحانی نیستیم

آرمان - رئیس فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: گاهی برای پیگیری مطالبات خود نیاز است فریاد بزنیم و گاهی هم باید سکوت کرد. اما نباید هیچ‌گاه فرصت طلبی کرد، چرا که فرصت طلبی یک جریان سیاسی خیانت به رای مردم است. محمدرضا عارف در دیدار با اعضای حزب همبستگی دانش آموختگان ایران با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌ا... سیدمحمود طالقانی بر ضرورت شناساندن ابعاد مختلف شخصیتی چهره‌های برجسته انقلاب از جمله آیت‌ا... طالقانی به نسل جوان تاکید کرد. رئیس فراکسیون امید قائم به شخص بودن احزاب را یکی از چالش‌های اصلی کارکرد حزبی در کشور دانست و خاطرنشان کرد: اگر در کشور چند حزب فراگیر داشتیم ضرورتی به تشکیل جبهه‌هایی همچون شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان احساس نمی‌شد. البته در آینده چاره‌ای جز تشکیل احزاب فراگیر نداریم و باید جبهه‌های سیاسی، نخبگان و احزاب به این سمت حرکت کرده و تلاش کنند بر اساس مشترکات و با هدف انسجام بخشی، رسیدن به احزاب فراگیر را پیگیری کنند. وی با اشاره به تلاش برخی جریانات برای حذف اصلاح‌طلبان و تحمیل فاصله بین این جریان سیاسی با حاکمیت بعد از حوادث سال 88 اشاره کرد و گفت: در دهه 90 به‌رغم تلاش‌هایی که برای حذف اصلاح‌طلبان انجام شد، اما با تشخیص درست راه و مسیر، جریان اصلاح‌طلب بعد از یک دوره رخوت و عزلت‌نشینی در انتخابات سال 92 فعالانه حضور پیدا کرد و مانع از تداوم عقبگرد در اهداف انقلاب شد.

رقیب اصلاحات

عارف تاکید کرد: رقیب جریان اصلاحات نشان داد نمی‌تواند پاسخگوی مطالبات مردم باشد در حالی که اصلاح‌طلبان کارآمدی خود را در ادوار مختلف نشان دادند به همین دلیل باید در صحنه بمانیم و تاثیرگذار باشیم و با مسئولیت پذیری، مطالبات مردم را در همه زمینه‌ها به‌خصوص در زمینه مسائل اقتصادی، معیشتی و اشتغال جوانان و آسیب‌های اجتماعی پیگیری کنیم. وی تصریح کرد: کسانی که شبانه روز در تبلیغات خود به دنبال القای ناکارآمدی جریان اصلاحات هستند حداقل این شجاعت را داشته باشند و بگویند زمانی که خود در راس کار بودند چه دستاوردهایی داشتند؟ کسانی که در انتخابات سال 84 و 88 از نامزد انتخاباتی خود در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کردند چرا حاضر نیستند از عملکرد کاندیدای مورد حمایت خود دفاع کنند؟ این نوع رفتار اوج بی‌صداقتی و شفاف نبودن با مردم است. رئیس فراکسیون امید شرط ماندگاری یک جریان سیاسی را تحمل، صبر، بردباری و امید دانست و تاکید کرد: گاهی برای پیگیری مطالبات خود نیاز است فریاد بزنیم و گاهی هم باید سکوت کرد. اما نباید هیچ‌گاه فرصت طلبی کرد، چرا که فرصت طلبی یک جریان سیاسی خیانت به رای مردم است.

پشیمان نیستیم

وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و 96 به درستی عمل کردند، گفت: ما در حمایت از آقای روحانی به وظیفه خود عمل کردیم و از حمایت‌هایی که از ایشان انجام دادیم پشیمان نیستیم. البته در پیگیری مطالبات مردم با هیچ کسی تعارف نداریم و وظیفه ملی و تشکیلاتی خود را انجام می‌دهیم و امیدواریم با تلاش بیشتر دولت و همکاری همه نهادها و جریانات با دولت، وضعیت اقتصادی کشور بهبود یابد. عارف با اشاره به برخی حملاتی که به شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌شود، اظهار کرد: عده‌ای تصور می‌کنند با تخریب یک یا چند نفر کل جریان اصلاحات از بین می‌رود، در حالی که این جریان قائم به شخص نیست و مطمئنا در دور جدید شورای عالی اصلاح‌طلبان شاهد تاثیرگذاری بیشتر این شورا خواهیم بود.

نمایش موجودیت‌ها