date_range چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۱۲:۰۱:۰۰ ب.ظ

اختصاصی/ طلا ترمیم شد

اختصاصی/ طلا ترمیم شد
منبع خبر: طلانیوز

طلانیوز: بعد از انکه طلا در مبادلات روز گذشته کمترین قیمت یک هفته‌ای را ثبت کرد، امروز چهارشنبه - 12 ژوئن تحت تاثیر نگرانی‌ها در مورد تشدید جنگ تجاری بین چین و امریکا و در ادامه کاهش اشتهای بازار برای دارایی‌های با ریسک بالا (سهام و اوراق و…) و همچنین علاقه سرمایه‌گذاران به مکان‌های امن سرمایه، شاهد ترمیم قیمت فلز زرد بودیم.

 

 

به گزارش رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری با رشد 0.5   درصدی به 1333.06 دلار در هر اونس رسید ( رقم هم اکنون این بازار بالای 1335 دلار در هر اونس است ). بهای معاملات این بازار روز سه‌شنبه تا مرز 1319.35 دلار عقب‌نشینی کرد که کمترنی قیمت از 3 ژوئن بود.

 

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا 0.4 درصد افزایش پیدا کرد و به1336.70  دلار رسید.

 

بنجامین لو، تحلیلگر شرکت فیلیپ فیوچرز گفت:" بازار در معاملات امروز  بسیار محتاط شده و ریسک‌پذیری در میان سرمایه‌گذاران در حال ضعیف شدن است، بنابراین اندکی تقاضا برای خرید طلا مشاهده می‌شود."

 

بازارهای سهام آسیا نیز در مواجه با تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین در دور جدید جنگ لفظی میان دو کشور شروع محتاطانه‌ای داشتند.

 

رئیس جمهور آمریکا از به‌کارگیری تعرفه‌ها در راستای استراتژی تجاری خود دفاع کرد و آنرا بخشی از استراتژی خود در مذاکرات دانست، در حالی که چین قول داد اگر واشنگتن به تشدید تنش‌های تجاری اصرار کند واکنش سختی نشان خواهد داد.

 

ترامپ همچنین اعلام کرد که روند مذاکرات تجاری با چین را متوقف کرده است و علاقه ای به ادامه آن ندارد ، مگر آمگه پکن دوباره در مورد چهار - پنج مورد "اساسی " موافقت کند ( در و اقع طرف امریکایی پکن را متهم می کند که برخی از تعهداتی را که قبلتر قبول کرده است حالا نمی پذیرید)...ترامپ از این موراد نام نبرد .

 

آلفانسو اسپارازا، تحلیلگر ارشد  OANDA بانک در یادداشتی نوشت: طلا همچنان در قم های بالا خواهد ماند ، زیرا اختلاف میان آمریکا و چین حل نشده است. اگر رهبران دو کشور در نشست سران گروه 20 دیدار نکند این فلز ارزشمند افزایش قیمت پیدا خواهد کرد، زیرا سرمایه گذاران به دنبال دارایی‌های مطمئن خواهند بود."

 

در این بین سیاست‌گذاران بانک مرکزی آمریکا قرار است روزهای 18 و 19 ژوئن دیدار کنند. این دیدار در حالی برگزار می‌شود که تنش‌های تجاری فزاینده رشد اقتصادی آمریکا را آهسته کرده و باعث افت شدید اشتغالزایی این کشور در ماه گذشته شد و موجب شد بازارها احتمال دهند نرخ‌های بهره تا پایان سال 2019 حداقل دو دور کاهش پیدا می‌کند.

 

طلا از کاهش نرخ‌های بهره آمریکا سود خواهد برد، زیرا نرخ‌های بهره کمتر جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند که سوددهی ندارد را تقویت می‌کند.

 

بر اساس گزارش رویترز، طلا هفته گذشته بزرگترین رشد هفتگی در سال 2019 را رقم زد و تا مرز 1348.08 دلار پیشروی کرد که بالاترین قیمت در 14 ماه اخیر بود، با این حال توافق میان آمریکا و مکزیک برای اجتناب از جنگ تجاری باعث شد این فلز درخشش خود را از دست دهد.

 

روز گذشته ترامپ که سابقه طولانی در انتقاد از بانک مرکزی امریکا دارد گفته بود که نرخ بهره" بسایر بالاست" و فدرال رزرو هم چیزی نمی داند....ترامپ بارها از بانک مرکزی فدرال آمریکا خواسته است تا تشدید سیاست‌های پولی را کنار گذاشته، سیاست‌های انبساطی را آغاز کرده و نرخ بهره  را کاهش دهد. چرا که ترامپ انتظار دارد اجرای این سیاست‌ها به بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا و پیروزی وی در جنگ تجاری با چین منجر شود....همچنین ترامپ بر علاقه خود به دلار ضعیف تاکید کرد

 

در ادامه بنجامین لو اضافه کرد که البته میزان رشد محدود شده است ، زیرا برخی از مبادله گران اقدام به سودگیری از قیمت های بالا کرده اند.

 

میزان ذخایر طلای اس پی دی آر گلد تراست ، بزرگترین صندوق ذخیره طلای جهان افت محدودی داشت و از رقم 756.42 تن روز دوشنبه - در روز سه شنبه به 756.18 تن کاهش یافت .

 

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.7 درصد رشد کرد و به 14.80 دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و در 813.65 دلار ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری، با 0.1 درصد افزایش، به 1395.10دلار رسید....روز گذشته پالادیوم بهترنی قیمت 6 هفته ای را ثبت کرد و در بازه ای از مبادلات 1400.50 دلار در هر اونس شد .

نمایش موجودیت‌ها