date_range سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۵۷:۳۹ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

کشورها و رسانه‌های خلیج‌فارس تحت تاثیر جنگنده پیشرفته تمام ایرانی آن را بازتاب دادند

کشورها و رسانه‌های خلیج‌فارس تحت تاثیر جنگنده پیشرفته تمام ایرانی آن را بازتاب دادند
دسته خبری: سیاست|ترابری

ساخت جنگنده تمام ایرانی و پیشرفته نسل چهارم توسط متخصصان ایرانی در رسانه‌های منطقه خلیج‌فارس بازتاب وسیعی یافت.

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  ایرنا ، خبر ساخت این جنگنده ایرانی در کنار اخبار مربوط به عید قربان مهم ترین تیتر امروز (سه شنبه) رسانه های کشورهای منطقه بود.
صد درصد ایرانی بودن ، بهره مندی از تجهیزات و فنآوری های مدرن و پیشرفته روز، نکاتی بود که در بازتاب اخبار مربوط به این جنگنده مورد توجه رسانه های منطقه قرار گرفت .
در همین ارتباط ، دقایقی پس از رونمایی و اعلام پرواز این جنگنده تقریبا تمامی رسانه ها با تیتر ' رونمایی از جنگنده تمام ایرانی پیشرفته ' این توفیق کارشناسان ایرانی را بازتاب دادند.
شبکه الجزیره ، پایگاه های اطلاع رسانی الرای، النهار و الدیار کویت ، صفحه الکترونیکی روزنامه الاتحاد امارات ، پایگاه عربی 'دفاع و تسلیحات' ، ' عربی 48' ، ' عربی 21 ' و ده ها سایت ریز و درشت منطقه خبر این توانمندی را بازتاب دادند.
الجزیره در خصوص ساخت این جنگنده گزارش داد : ایران اولین جنگنده صد درصد ملی را که به تجهیزات پیشرفته مجهز است ، رونمایی کرد.
این شبکه افزود : این جنگنده که نام 'کوثر ' برای آن انتخاب شده است از سوی متخصصان سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع ایران در جریان نمایشگاه نظامی تهران که به مناسبت روز صنایع ایرانی و با حضور رییس جمهوری ایران حسن روحانی برگزار شد ، رونمایی شد.
این شبکه با اشاره به حضور رییس جمهوری در کابین این جنگنده پیشرفته ، نوشت : پرنده ایرانی ویژگی های پیچیده ای مانند کنترل آتش ، بهره گیری از فناوری نمایشگرهای چند منظوره تمام دیجیتال مستقل و استفاده از سامانه نقشه متحرک هوشمند دارد.
سایت 'عربی 48 ' هم ضمن بازتاب پرواز جنگنده کوثر نوشت : تحریم بین المللی و منع واردات سلاح از کشورهای جهان موجب شده است ایران به پیشرفت های زیادی در زمینه ساخت سلاح ها و تجهیزات نظامی دست یابد.
این سایت در ادامه به سخنان رییس جمهوری اسلامی ایران در این مراسم اشاره کرد و به نقل از وی نوشت: ما باید خودمان را تجهیز کنیم تا با نیروهای نظامی که می خواهند سرزمین ما و منابع ما را بگیرند، مقابله کنیم. تحقیق و تلاش شبانه روزی متخصصان صنعت هوایی به ثمر نشست و نخستین هواپیمای بومی جنگنده پیشرفته مجهز به سامانه های اویونیک و کنترل آتش پیشرفته بومی نسل 4 با نام مبارک «کوثر» امروز سه شنبه همزمان با 31 مرداد سالروز صنعت دفاعی، به پرواز درآمد.
کوثر یک هواپیمای جنگنده پیشرفته با ماموریت پشتیبانی نزدیک هوایی است که به صورت کاملا بومی ساخته شده است و ایران را در زمره معدود کشورهای دارای فناوری طراحی و ساخت هواپیمای جنگنده با سامانه های اویونیک و کنترل آتش نسل 4 قرار داده است.
این هواپیما در دو نوع تک کابین و دو کابین قابل تولید خواهد بود که نوع دو کابین علاوه بر قابلیت رزمی، برای آموزش خلبانان در مرحله پیشرفته کاربرد دارد.
خارم**1508*1436*

نمایش موجودیت‌ها