date_range پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ access_time ۱۱:۳۲:۰۰ ق.ظ

لاوروف: ایران به‌طور مداوم برای تامین منطقه از طریق گفتمان ابراز آمادگی می‌کند

 وزیر امور خارجه روسیه ضمن تاکید بر حفظ روابط این کشور با ایران از تلاش برای حل‌وفصل وضعیت پیرامون توافق هسته‌ای خبر داد.

لاوروف: ایران به‌طور مداوم برای تامین منطقه از طریق گفتمان ابراز آمادگی می‌کند به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در گفت‌وگویی با روزنامه آرگومنتی آی فاکتی درباره روابط روسیه با دیگر کشورها از جمله ایران گفت: برای ما، روابط با ایران، اسرائیل و سایر کشورهای خاورمیانه هر کدامشان از اهمیت برخوردارند. سیاست روسیه چندجانبه است و دربرگیرنده روش‌ ایجاد روابط دوستانه با برخی کشورهای برای آسیب‌زدن به سایر کشورها نیست.

لاوروف افزود: روسیه همواره شرکایش را برای [دستایبی به] راهکارهای صلح‌آمیز برای تمامی مسائل و همچنین رویگردانی از اعمال فشار و تهدید به آن تشویق می‌کند.

وی همچنین گفت: ایران به طور مداوم برای تامین ثبات منطقه از طریق مذاکره با کشورهای دارای تمایل از جمله کشورهای عرب در خلیج فارس اعلام آمادگی کرده و در همین حال بر عدم تمایلات خصمانه تاکید می‌کند.

وزیر امور خارجه روسیه درباره توافق هسته‌ای گفت: ما با شرکایمان در تلاشیم توافق‌های چندجانبه را حفظ کرده و و ضعیت پیرامون  توافق هسته‌ای ایران را حل‌و فصل کنیم.
*ایسنا
تصویرها
لاوروف: ایران به‌طور مداوم برای تامین منطقه از طریق گفتمان ابراز آمادگی می‌کند
نمایش موجودیت‌ها